Dom i Wnętrze

Niewielka kuchnia – jak ją zaaranżować?

Niewielkie kuchnie to już nie tylko domena małych mieszkań blokowych. Niewielkie kuchnie to również aneksy, które potrafią zaskoczyć wysoką funkcjonalnością. Jak ciekawie i praktycznie zaaranżować niewielkie wnętrze? Okazuje się, że dzisiaj nie jest to problemem!

Postaw na kuchnie na wymiar!

Mając do dyspozycji niewielkie pomieszczenie kuchenne, zdecydowanie warto zastanowić się nad meblami na wymiar. Rozwiązanie to pozwoli w sposób optymalny wykorzystać daną przestrzeń i nadać jej oryginalnego charakteru. Meble na wymiar to rozwiązanie tworzone pod konkretnego klienta i wnętrze. Oznacza to, że meble od początku do końca tworzone są na indywidualne zamówienie. Wybór mebli kuchennych pozwoli na wykreowanie wnętrza w konkretnym stylu: skandynawskim, loftowym, prowansalskim. Dodatkowo atutem jest również możliwość wykorzystania niebanalnych elementów, jak szkła, paneli dekoracyjnych, fornirów. Decydując się na kuchnie na wymiar, możemy również wybrać markowe akcesoria. Meble tworzone na wymiar pozwolą również na zabudowanie elementów takich jak zmywarka czy lodówka. Dzięki temu kuchnia uzyska bardziej spójny i elegancki wygląd.

Kolory do kuchni

Zdecydowana większość z nas zadaje sobie pytanie, jakie kolory do małej kuchni okażą się najlepsze? Większość projektantów i architektów jest zdania, że małe, klasyczne pomieszczenia kuchenne warto urządzać w jasnych kolorach. Jasne fronty skutecznie odbiją światło i sprawią, że pomieszczenie wyda się optycznie większe, ale też znacznie przyjemniejsze w odbiorze. Oczywiście dobrym pomysłem może być też łączenie jasnych i ciemniejszych kolorów – z pewnością da to ciekawy efekt końcowy. W przypadku aneksów nie musimy kurczowo trzymać się jasnych kolorów, warto jednak wybrać witryny z przeszklenia, które nadadzą optycznej lekkości.

zobacz wiecje Stolik pomocniczy na laptopa loft https://e-halina.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-w-kazdym-sezonie/