Dom i Wnętrze

Oświetlenie do ogrodu

Niezwykle ważnym elementem ogrodowej aranżacji jest oświetlenie. Lampy umieszczone przy ścieżkach, meblach, wejściu do domu, wśród krzewów i kwiatów dodają przestrzeni uroku, ułatwiają poruszanie się po zmroku i wydobywają z kompozycji roślinnych piękno. Wybierając oświetlenie ogrodowe, lepiej nie zdawać się na przypadek. Kupno lamp niedostosowanych do użytku na zewnątrz może mieć poważne konsekwencje. Jakie lampy celująco zdadzą egzamin na wolnym powietrzu? Sprawdź nasze rady!

Lampy solarne – ekologiczne i funkcjonalne rozwiązania

Standardowe lampy elektryczne o ograniczonym zasięgu nie sprawdzają się na otwartej przestrzeni. Znacznie wygodniejszą w instalacji i bezpieczniejszą w użytkowaniu alternatywą dla urządzeń elektrycznych są lampy solarne. Niewielkie, bezprzewodowe lampy zasilane są tym, czego w ogrodzie nie brakuje – słońcem. Dzięki wbudowanym czujnikom zmierzchowym energooszczędne diody uruchamiają się dokładnie wtedy, kiedy zachodzi taka potrzeba. Lampy solarne doskonale się prezentują, punktowo oświetlają ogród, nie generują żadnych kosztów utrzymania i są przyjazne planecie.

Lampy solarne możesz wkomponować w przestrzeń na wiele sposobów. Doskonale prezentują się położone bezpośrednio na trawniku czy tarasowych deskach, przywieszone na stojaku czy podwieszone między gałęziami drzew.

Mocny akcent

Ciekawym dodatkiem, który rozświetli przestrzeń oraz delikatnie podniesie temperaturę powietrza, jest palenisko gazowe. Innowacyjne urządzenia nie wytwarzają dymu ani iskier, więc ich użytkowanie jest bezpieczne. Palenisko zapewnia efekt naturalnego ogniska rozpalonego na tarasie. Dzięki niemu w strefie wypoczynkowej zapanuje kojąca, romantyczna atmosfera. Na stronie gardenspace.sk znajdziesz więcej inspiracji!

 

Solidny metalowy taboret stołek Metalowy stojak na ręczniki w stylu loft https://podlasie24.pl/blok-promocyjny/jak-wybrac-najlepsze-ubezpieczenie-samochodowe-przewodnik-dla-poczatkujacych-20240429140745