Dom i Wnętrze

Włoska kuchnia na Twoim talerzu

Kuchnia włoska jest uwielbiana przez Polaków. Kojarzymy ją przede wszystkim ze smacznymi makaronami oraz pizzami, ale warto wiedzieć, że Włosi specjalizują się także w tworzeniu doskonałych serów, szynki długo dojrzewającej. Jak stworzyć wyjątkowe włoskie dania na polskim stole?

Jak jedzą Włosi?

Włosi kochają jedzenie i biesiadowanie stanowi dla nich jeden z elementów włoskiego dolce vita. Wspólne przesiadywanie przy stole to szansa na spędzenie z bliskimi czasu oraz na odpoczynek. Niezwykle ważnym elementem wspólnego biesiadowania jest jedzenie. Włosi lubią jeść dobrze i smacznie. Podstawą w ich diecie jest biały chleb, ale też makarony, ryż typu risotto, warzywa, owoce, ryby. Kuchnia włoska jest niezwykle zróżnicowana i z pewnością każdy znajdzie w niej coś dla siebie.

Jak rozpocząć przygodę z włoską kuchnią?

Podstawą do tworzenia włoskich dań są zakupy – warto mieć w kuchennych szafkach kilka rodzajów makaronu, ciasto do robienia pizzy, ale również składniki, które pozwolą na wykonanie doskonałego sosu pomidorowego. Przepis na pomidorowy sos a la włoski nie sprawi problemów i pozwoli na wykreowanie bazy zarówno pod doskonałe pizze, jak i makarony. Podstawą w takim sosie są świeże, dojrzałe pomidory, ząbek czosnku, cebula, boczek. Po przygotowaniu sosu możemy go zamrozić, by korzystać z niego w przyszłości.

Dania kuchni włoskiej  – co wybrać?

Bez wątpienia najprostszym sposobem na stworzenie włoskiego klimatu w kuchni jest gotowanie makaronów z dodatkami. W Polsce doskonale znamy makaron boloński, w którym wykorzystywane jest mięso mielone oraz sos pomidorowy. Podobnie jest z makaronem carbonara. Warto zwrócić uwagę na inne przepisy – makarony można podawać z owocami morza, ale też z warzywami wcześniej usmażonymi na patelni i posypanymi twardym serem.

https://abweb.com.pl/taras-w-zimie-dlaczego-nie-tajniki-efektywnego-ogrzewania/ https://buzzhouse.pl/minimalizm-i-cieplo-nowa-era-ogrzewania-tarasowego/ https://chuck.com.pl/klucz-do-czterosezonowego-tarasu-ogrzewacze-gazowe/