Gładka skóra bez zmarszczek? Sprawdź, co potrafią lasery
Prędzej czy później u każdego pojawiają się zmarszczki. Jedni je lubią, inni chcieliby się ich pozbyć, aby wyglądać młodziej. Jeśli należysz do tej drugiej grupy, zabiegi medycyny estetycznej dedykowane są dla Ciebie. Skutecznym sposobem na redukcję zmarszczek i innych oznak starzenia się skóry jest skorzystanie z laserowego odmładzania twarzy.
Jakie lasery umożliwiają redukcję zmarszczek?
Precyzyjne działanie laserów sprawiło, że na dobre zadomowiły się one w ofertach klinik medycyny estetycznej, takich jak Klinika Estell w Domu Mody Klif. Urządzenia te działają poprzez kontrolowane uszkadzanie naskórka i pobudzanie skóry do regeneracji. Zabiegi odmładzające wykonywane są różnego rodzaju laserami, które dobiera się w zależności od indywidualnych potrzeb Pacjenta. Wybór lasera do odmładzania twarzy poprzedza konsultacja i szczegółowy wywiad medyczny, podczas którego lekarz informuje o przeciwwskazaniach, wskazaniach i oczekiwanych efektach danej terapii.
Technologie wykorzystywane do redukcji zmarszczek, to m.in. laser frakcyjny, pikosekundowy, tulowy, aleksandrytowy, diodowy. Część z nich działa w sposób nieablacyjny i nie wymaga nawet stosowania znieczulenia. Niektóre lasery charakteryzują się bardziej intensywnym działaniem, dzięki czemu umożliwiają redukcję nawet głębokich bruzd, jednak zwykle wiążą się z dłuższą rekonwalescencją. Nowoczesne urządzenia medyczne wyposażone są w systemy chłodzenia, aby poprawić komfort Pacjenta podczas terapii.
Na czym polega laserowe odmładzanie skóry?
Laserowe odmładzanie skóry to procedura medycyny estetycznej wykonywana przez doświadczonego lekarza. Po przeprowadzeniu konsultacji z Pacjentem i wybraniu odpowiedniej technologii specjalista przeprowadza laseroterapię. W razie konieczności skóra jest najpierw znieczulana, a dopiero po kilkunastu lub kilkudziesięciu minutach naświetlana wiązką lasera. W skórze powstają kontrolowane mikrouszkodzenia, które stymulują fibroblasty do wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny.
Bezpośrednio po zabiegu twarz może być zaczerwieniona i obrzęknięta. W przypadku zastosowania mocniejszych laserów mogą pojawić się na niej niewielkie ranki, a po kilku dniach naskórek może zacząć się złuszczać. Po ustąpieniu tych objawów można zauważyć już pierwsze efekty laserowego odmładzania twarzy, takie jak: poprawa napięcia, jędrności i struktury skóry. Zmarszczki na czole, wokół ust i oczu stają się widocznie płytsze, a twarz wygląda na młodszą o kilka lat.
Jak długo utrzymują się efekty laseroterapii?
Poprawę kondycji skóry po zabiegu laserowym można zauważyć już po jednym zabiegu, jednak aby efekty były długotrwałe, należy wykonać pełną serię zabiegów. Laseroterapia pobudza procesy regeneracyjne w skórze, dlatego rezultaty mogą utrzymywać się przez wiele miesięcy. Chociaż lasery są niewątpliwie bardzo skutecznymi urządzeniami do odmładzania twarzy, to nie są w stanie całkowicie zatrzymać procesu starzenia się skóry. Możliwe jest wyraźne spowolnienie procesów degradacyjnych. Dlatego ważne jest, żeby stosować się do zaleceń lekarza dotyczących liczby oraz częstotliwości laseroterapii. Po serii zabiegów warto zgłaszać się do kliniki medycyny estetycznej na tzw. sesje przypominające.
Szukasz miejsca, do którego mógłbyś się wybrać na zabieg laserowego odmładzania twarzy? Na stronie Find Beauty Expert znajdziesz listę sprawdzonych klinik medycyny estetycznej z całej Polski.