Ciekawe

Biuro rachunkowe online – dlaczego warto skorzystać?

Biuro rachunkowe online dopasowane jest do potrzeb klientów, niezależnie od rodzaju prowadzonej działalności. Z usług biura mogą skorzystać małe i średnie firmy oraz działalności jednoosobowe. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by móc odezwać się do księgowych tylko w ramach złożenia deklaracji PIT za cały rok lub zrobienia korekty księgowości dotyczącej całej działalności gospodarczej (jeżeli np. do tej pory księgowość była prowadzona błędnie przez inne biuro). Powierzenie takiego zadania w wykwalifikowane ręce daje szansę, że firma będzie prosperować coraz lepiej. Natomiast, kiedy księgowość okaże się prowadzona nieprawidłowo, może to doprowadzić do długów, strat finansowych, a nawet problemów urzędowych, które później trzeba wyjaśniać we własnym zakresie i udowadniać winę biura rachunkowego. Alternatywą na te i inne problemy jest właśnie biuro rachunkowe online, z bieżącym dostępem do spraw finansowych. Dlaczego jeszcze warto skorzystać z takiej opcji? Na czym polega obsługa księgowości online?

Biuro rachunkowe online – zalety korzystania z usług księgowych przez Internet

Biuro rachunkowe online zajmuje się księgowością, opartą na dostępnym dla obu stron oprogramowaniu, które łączy wszystkie faktury i przychody w jednym miejscu – dając pełen obraz firmy i rozliczeń księgowych. Biuro, poza comiesięcznym prowadzeniem ksiąg przychodów i rozchodów, księgi ewidencjonowanej czy rozliczeń kadrowo – płacowych, dopełnia wszelkich starań, aby uzupełnić złożenie wszelkich innych, niezbędnych dokumentów – jak deklaracji do ZUS. Klient biura nie musi martwić się, jak prowadzona jest księgowość i czy wszystko zostało dopełnione, jak należy, ponieważ oprogramowanie umożliwia sprawdzenie umiejętności i terminowości biura, kiedy nie ma się pełnego zaufania do powierzania swoich spraw finansowych w obce ręce.

Czym zajmują się księgowi w biurze rachunkowym online?

Wybierając biuro rachunkowe online, zamawiający taką usługę mają dużo mniejsze obowiązki księgowe i podatkowe. Zadania można w jednej chwili przekazać do księgowości, która na bieżąco wprowadza np. koszty do dokumentacji księgowej firmy. Ponadto, klienci biura online nie muszą fatygować się do stacjonarnego biura, a wszystkie usługi są dostępne dla właścicieli działalności 24 godziny na dobę. Klienci mogą samodzielnie doglądać pracy biura, sprawdzać liczbę faktur oraz doglądać informacji o zbliżających się terminach płatności i kwotach ich realizacji. Księgowi poza prowadzeniem księgowości dostosowanej do potrzeb działalności lub spółki, zajmują się weryfikacją dokumentów, składaniem sprawozdań finansowych za zlecającego, wniosków do Urzędów Skarbowych, składaniem deklaracji rozliczeniowych PIT, oraz wszelkimi kwestiami kadrowo – płacowymi.

Dlaczego warto wybrać biuro rachunkowe online dla małych i średnich firm?

Biuro rachunkowe online skierowane jest do działalności gospodarczych jednoosobowych, spółek cywilnych i jawnych oraz spółek z o.o. Kiedy otwiera się swoją pierwszą firmę, wszystko jest nowe i niezrozumiałe, co może spowodować wiele stresu i nieprzyjemnych urzędowych sytuacji, kiedy księgowość jest niepoprawnie prowadzona. Księgowi online przedstawiają nowym klientom ofertę z zakresu księgowości – już na samym początku rozpoczęcia współpracy określa się jej zakres. Jest to bardzo ważny etap, aby klienci mieli wszystko uporządkowane i wyjaśnione, powierzając swoje finanse i firmę w ręce księgowych. Kiedy trafi się bowiem na nieodpowiednie osoby, mogą pogrzebać firmę, zamiast pomóc jej wzrastać i się rozwijać. Dobry księgowy to ten, dzięki któremu firma rośnie.

Branże, które mogą skorzystać z usług biura rachunkowego online

Branże, które mogą skorzystać z pomocy biura rachunkowego online to m.in. firmy i freelancerzy z branży e-commerce, firmy budowlane, usługi lekarskie, apteki, a także handel detaliczny. Jest to również idealne rozwiązanie dla jednoosobowych działalności gospodarczych, spółek cywilnych, jawnych i z o.o. opartych na zdalnym trybie pracy.