close
Zanim kupimy meble łazienkowe

Zanim kupimy meble łazienkowe

Urządzając nową łazienkę należy pamiętać o kilku ważnych zasadach. Zanim rzucimy się po nowe meble łazienkowe, które wydają się spełnieniem naszych marzeń o funkcjonalnym pomieszczeniu, pomyślmy. Dzięki temu będziemy wiedzieć, że nasze zakupy będą miały sens.

Aranżacja łazienki

Nawet wymarzone, upragnione meble łazienkowe mogą okazać się nietrafionym zakupem, którego może nie będziemy mieli już okazji oddać do sklepu, jeżeli całościowa aranżacja zostanie źle wykonana. Podczas wykonywania projektu należy zadać sobie kilka bardzo istotnych pytań. Po pierwsze – jaki jest metraż całego pomieszczenia? Drugie pytanie to ilość osób, które każdego dnia będą korzystać z łazienki? Weźmy pod uwagę wszystkich domowników. Trzecie pytanie to ilość osób korzystających z danego pomieszczenia w jednym momencie. Przedostanie pytanie dotyczy przyzwyczajeń domowników odnośnie łazienki. Piąte, ostatnie, równie ważne pytanie odnosi się do sprawności wszystkich domowników lub też ich niepełnosprawności.

Projekt łazienki a meble łazienkowe

Po udzieleniu sobie odpowiedzi na takie pytania na zwykłej kartce możemy wyrysować projekt łazienki uwzględniający nasze meble łazienkowe. Nie trzeba koniecznie udawać się do biura po projekt. Ważne, aby na takim rysunku uwzględnić wszystkie przyłącza, gdzie będzie podłączona n.in. wanna lub prysznic (lub też oba jednocześnie). Wiele osób uwzględnia również w takim pomieszczeniu pralkę, która musi mieć połączenie z instalacją wodną. Takie sprzęty są naszym punktem odniesienia w planowaniu dalszego wyposażenia łazienki. 

Czym jest ubezpieczenie komunikacyjne NNW?

Pergole metalowe – sposób na cień w ogrodzie

http://easi-ta-events.com/zatrudnienie-poza-granicami-polski/ http://hamam-project.org/praca-w-niemczech-o-czym-koniecznie-pamietac/ http://ngenuity.org/zestaw-sztuccow-co-wybrac/