close
Zalety i wady manicure’u hybrydowego

Zalety i wady manicure’u hybrydowego

Manicure hybrydowy to po prostu jeden z zabiegów kosmetycznych. Teoretycznie nie powinien wzbudzać kontrowersji, a jednak je wywołuje i ostatnio są one coraz częstsze. Skąd bierze się więc ta fala nienawiści wobec zestawów do manicuru hybrydowego i dlaczego niektórzy uznają je za szkodliwe? Jakie są wady i zalety tej metody stylizowania paznokci?

Główne zalety hybryd

Wbrew pozorom sam zestaw do manicure hybrydowego nie jest w stanie podwyższyć łamliwości paznokci. Lakiery hybrydowe nie niszczą płytki. Pośrednio ją nawet wzmacniają, ponieważ zabezpieczają ją przed uszkodzeniami mechanicznymi, dzięki czemu może ona spokojnie rosnąć i samodzielnie się naprawiać.

Hybrydy gwarantują efekt idealnie wystylizowanych paznokci. Wyglądają po prostu perfekcyjnie. Tworzą grubą lśniącą warstwę koloru na płytce, która odznacza się wysokim połyskiem i niebagatelną intensywnością. Kobiety cenią je sobie również za trwałość. W paznokciach hybrydowych mogą spokojnie wykonywać wszystkie prace ręczne, a manicure pozostaje nienaruszony.

Główne wady hybryd

Manicure hybrydowy jest niestety droższy od klasycznego stylizowania paznokci. Najprostszy i najbardziej podstawowy zestaw do manicure hybrydowego to wydatek rzędu dwustu, czasem nawet czterystu złotych. Za zrobienie hybryd w salonie trzeba już zapłacić ok. 50-100 złotych, a nie jest to jednorazowy wydatek, bo zabieg należy powtarzać średnio co trzy, maksymalnie cztery tygodnie.

Niebezpieczne bywa natomiast ściąganie lakieru hybrydowego. O ile zajmie się tym doświadczona stylistka, skutki uboczne nie będą widoczne, ale nieprawidłowe ściągnięcie hybryd, czyli przede wszystkim zdrapywanie go na siłę paznokciami albo pilniczkiem, grozi trwałym poszarpaniem płytki i zniszczeniem jej wewnętrznych warstw.

Ostateczne porównanie

Każda kobieta musi sama więc zdecydować, czy według niej zalety manicure’u hybrydowego przewyższają jego wady. Jeżeli tak – powinna go oczywiście wykonywać.

Aby jednak zapewnić sobie dodatkowe bezpieczeństwo, najlepiej mimo wszystko zdecydować się na robienie paznokci w sprawdzonym i zaufanym salonie kosmetycznym. Większość kobiet bez odpowiedniego przeszkolenia nie jest w stanie prawidłowo ściągnąć hybrydowego lakieru, a to właśnie ten etap zabiegu może być najbardziej opłakany w skutkach.

Zestaw do manicure hybrydowego znajdziesz w sklepie Chiodo.pl

Kuchnie retro – kit czy hit?

Funkcjonalna i wygodna kanapa na taras

zobacz tu https://iclear.pl https://esmeble.pl stomatolog Kraków ortodoncja katowice