close
Wymiana pieniędzy w kantorze internetowym – co warto wiedzieć?

Wymiana pieniędzy w kantorze internetowym – co warto wiedzieć?

Podróżujemy za granicę coraz częściej – zarówno w celach służbowych, jak i prywatnie, najczęściej na wakacje. Istotne jest, aby zawsze podczas takich podróży posiadać zagraniczną walutę. Poruszając się w obrębie krajów UE wystarczy mieć przy sobie euro. Tu jednak przypomnienie: w krajach takich jak Wielka Brytania czy Dania, Rumunia, Szwecja nie ma euro – są tam dotychczasowe waluty.
Pragnąc wymienić pieniądze najczęściej korzystamy z kantorów stacjonarnych – znajdziemy je w każdym mieście w Polsce. Warto zwracać uwagę na przelicznik walut, chociaż zazwyczaj różnice są niewielkie i wynoszą kilka groszy. Różnice te wynikają przede wszystkim z faktu, że każdy kantor to prywatna firma, zarabiająca na siebie. Niewielkie marże stanowią codzienny zarobek. W przypadku niewielkich kwot wymienianych w kantorach nie odczujemy ich tak bardzo, jednak wymieniając duże kwoty z pewnością zauważymy, że płacimy więcej.
Alternatywą dla klasycznych kantorów wymiany walut są bez wątpienia kantory internetowe – cieszą się one coraz większą popularnością. Co warto o nich wiedzieć?

Kantory internetowe – poznaj je z bliska

Zasada działania kantoru internetowego jest prosta – jako klienci musimy jednak posiadać konto walutowe, aby móc skorzystać z oferty firmy. Transakcje zawierane są poprzez internet – nie ma potrzeby wychodzenia z domu. Na podstawie umowy między nami a kantorem wymieniana jest konkretna kwota pieniędzy. Po przesłaniu konkretne sumy pieniędzy zwrotnie obcą walutę otrzymujemy na nasze konto walutowe. Szybko, bez wychodzenia z domu i bez zbędnych problemów.
Z pewnością zaletą kantorów internetowych jest także praktycznie zerowa marża. Topowe kantory internetowe dają możliwość tworzenia kont użytkowników, którzy nie tylko mogą na bieżąco sprawdzać kursy walut, ale i szybko i bezpiecznie wymieniać dane kwoty z korzyścią dla siebie.

Kredyt odwrócony. Czy wiesz, na czym on polega?

Wybierasz się na wakacje nad morze? Nie zapomnij o niezbędnych kosmetykach