close
Wygoda codziennego gotowania

Wygoda codziennego gotowania

Kuchnia to pomieszczenie, w którym na pierwszy plan wysuwa się nie estetyka, a funkcjonalność. Podczas urządzania nowej kuchni warto starannie dobrać wszelkiego rodzaju dodatki i akcesoria, które zacznie ułatwią codzienne przygotowywanie posiłków. Jak przekuć obowiązek w przyjemność i wreszcie polubić gotowanie? Sprawdź naszą listę i stwórz swój własny, kuchenny niezbędnik!

Noże i deski

Komplet solidnych noży to podstawowe narzędzie pracy każdego profesjonalnego kucharza oraz amatora. Przygotowaniu każdego posiłku, począwszy od kanapki na śniadanie, na wykwintnej kolacji kończąc, towarzyszy  siekanie, krojenie, szatkowanie albo filetowanie, które wymagają użycia ostrych i precyzyjnych narzędzi. Niezależnie od tego, jaki stopień kulinarnego wtajemniczenia posiadasz, koniecznie zaopatrz się w wysokiej jakości noże o zróżnicowanej wielkości i kształcie ostrza. Szukając idealnego zestawu, warto zwrócić szczególną uwagę na modele wykonane z wykuwanej stali nierdzewnej. Dobre noże powinny być twarde, a jednocześnie elastyczne na tyle, aby pod wpływem nacisku lub nachylenia podczas krojenia ostrze nie pękało. Wybór idealnego kompletu ułatwi skala twardości Rockwella – w domowej kolekcji idealnie sprawdzi się nóż o wartości 52-56 HRC. Nieodłącznym towarzyszem noży jest deska – unikaj szklanych modeli, które mogą uszkodzić ostrze noża. Lepiej postawić na deskę z drewna bambusowego.

Zestawy garnków i patelnie

Garnki i patelnie to integralne części kuchni. Jakie zestawy garnków będą niezwykle praktyczne, a jednocześnie będą pięknie się prezentować wyeksponowane na półkach? Pierwszym kryterium, które wpływa na jakość garnków i patelni, jest tworzywo, z którego zostały wykonane. Zadbaj o to, aby nowe garnki wykonane były ze stali nierdzewnej z 10% dodatkiem niklu. Tego typu naczynia nie tylko dobrze przewodzą ciepło i są odporne na zarysowania, ale również bez szwanku znoszą mycie w zmywarkach i zapiekanie w piekarniku. Ponadto, rączki naczyń powinny być duże i antypoślizgowe, a pokrywki – idealnie dopasowane. Poszukiwania kompletu warto zacząć od wizyty na stronie gerlach.pl. W sklepie internetowym znajdziesz szeroki wybór kompletów składających się z naczyń o zróżnicowanej pojemności.
 

Romantyczny weekend we dwoje poza Warszawą

Stoliki drewniane