close
Wanny asymetryczne

Wanny asymetryczne

W szerokiej gamie produktów oferowanych przez producentów wyposażenia łazienek można znaleźć wanny dostosowane to nietypowych kształtów pomieszczeń czy też ograniczonych możliwości zagospodarowania miejsca. Zastosowanie wanny asymetrycznej doda łazience innego ciekawego wyglądu.

Zalety wanny asymetrycznej

Najważniejsza zaletą takich wanien jest możliwość dopasowania ich dosłownie wszędzie. Równe zaokrąglenia, bądź też zróżnicowana długość boków, pozwalają dostosować wannę do możliwości jakie przed nami otwiera mała łazienka.

Ponadto stawiając wannę asymetryczną nie tracimy wcale na wygodzie oraz są one obszerniejsze wewnątrz niż standardowe prostokątne. Dla porównania można podać, że modele o wymiarach 140x80cm są o wiele bardziej obszerniejsze wewnątrz niż wanny prostokątne. Wpływa więc to na komfort kąpieli i pozwala się zrelaksować oraz poczuć swobodniej w wannie.

Wanny narożne i centralne owalne.

Do wyboru głównie są dwa rodzaje wanien asymetrycznych. Wanny narożnikowe jak sama nazwa mówi są przeznaczone do ustawienia ich w narożnikach. Mogą mieć brzegi zaokrąglone lub też proste. Jest to idealne rozwiązanie dla łazienek w których jest mało miejsca. Ponadto dają one poczucie wygody. Często stosowane są w nich rozwiązania dwóch poziomów siedzisk co pozwala wykonywać także zabiegi pielęgnacyjne.

Wanny owalne to kolejne z rodzaju asymetrycznych. Jest to rozwiązanie dla większych łazienek. Z reguły są większe niż prostokątne i często stawiane są na nóżkach w centralnej części łazienki. Podnoszą w znacznym stopniu luksus łazienki. Posiadają także dużą powierzchnię przez co jest w niej więcej miejsca. Wpływa to na komfort kąpieli i pozwala się zrelaksować.

Wanny asymetryczne akrylowe

Najczęściej wykorzystywanym materiałem do produkcji tego rodzaju wanien jest akryl. Wpływ na to mają jego specjalne właściwości, które pozwalają znacznie łatwiej formować wanny niż w przypadku innych materiałów. Tworzywo sztuczne wykorzystywane do produkcji wanien asymetrycznych charakteryzuje się również wysoką odpornością na przebarwienia i bardzo dobrze utrzymuje ciepło, przez co woda w nich nie robi się szybciej zimna.

Kupując wannę asymetryczną do wyboru jest zabudowa ceramiczna lub akrylowa. Wykonanie jej jednak nie należy do najłatwiejszych dlatego znacznie częściej wykorzystuje się do tego drobne płytki, z których tworzy się estetyczną mozaikę. Mimo tego najczęściej spotykane są obudowy akrylowe, które są dedykowane dla danego modelu wanny asymetrycznej. oraz wytwarzane na podstawie zarysów wanny.

Jak przewozić warzywa by zachowały na długo świeżość

Meble w dobrym designie