close
Urządzamy niewielkie, domowe biuro!

Urządzamy niewielkie, domowe biuro!

18 listopada 2016807Views

Domowe biuro to rozwiązanie, które coraz częściej ma zastosowanie w naszych mieszkaniach. Nierzadko przynosimy pracę do domu, wiele osób pracuje również w trybie home office lub jako freelancerzy. Wygodne miejsce do pracy jest konieczne, aby w spokoju i komforcie wypełniać obowiązki służbowe. Okazuje się, że domowe biuro nie musi zajmować osobnego pomieszczenia. Wystarczy do tego odpowiednio zaaranżowany kąt. Jak go stworzyć? Oto kilka podpowiedzi!
Kluczem do stworzenia wygodnego miejsca pracy jest znalezienie odpowiedniej przestrzeni w domu czy mieszkaniu. Najlepiej, jeśli miejsce to będzie miało jak najdłużej dostęp do naturalnego światła, więc raczej przy oknie. Istotne jest także to, że w czasie pracy nikt nie powinien nam przeszkadzać. Może to być sypialnia, pokój dzienny (jeśli pracujemy w ciągu dnia, kiedy partner czy dzieci są w szkole).

Jakie meble wybrać?

Meble konferencyjne okażą się strzałem w dziesiątkę – znajdziemy je u producentów mebli biurowych. Niewielkie biureczko oraz wygodne krzesło to wszystko, czego w gruncie rzeczy potrzebujemy do naszego domowego biura. W kwestii wyboru biurka stawiajmy na meble z płyt meblowych – klasyczne lite drewno może okazać się zbyt ciężkie, również optycznie. Niewielkie biurka możemy swobodnie przesuwać, zmieniać ich miejsce. Dodatkowo niewielkie rozmiary pozwolą na umieszczenie go w dowolnym miejscu.
W przypadku fotela sprawa jest nieco bardziej skomplikowana – konieczne jest wybranie siedziska dopasowanego do naszych potrzeb, najlepiej z możliwością regulowania wysokości siedzenia, odchylenia oparcia, podłokietników. Dobrym rozwiązaniem są również krzesła z profilowanymi plecami – wspierają nas kręgosłup, pozwalają na przybranie wygodnej pozycji. Szukajmy krzeseł tapicerowanych grubymi tkaninami.

Odkryj zastosowania licówek

Jakie meble ogrodowe wybrać na nowy sezon?