close
Ubezpieczenie w podróży – pierwsza rzecz do spakowania

Ubezpieczenie w podróży – pierwsza rzecz do spakowania

29 października 2015837Views

Żyjemy w czasach, w który podróże są czymś naturalnym i powszechnym. Wyjeżdżamy sami, z rodziną, dziećmi. Na dzień, dwa, ale również na tydzień lub miesiąc. Celem takich wypraw bywają sprawy służbowe lub wyłącznie wypoczynek. Co zrobić, aby taki wyjazd minął nam łatwo, przyjemnie i bez niepotrzebnego stresu? Na pewno wykupić ubezpieczenie w podróży.
Wypadki chodzą po ludziach, a ludzie po wypadkach – zwykliśmy mawiać w naszym języku. Niestety jest to prawda, a statystyki pokazują, że coraz więcej nieprzewidzianych zdarzeń ma miejsce podczas zagranicznych podróży. Przypadki są różne – choroba, kradzież bagażu, wypadek. W takich chwilach, warto być ubezpieczonym i spokojnym o przyszłość. Przykładem może być osoba z pewnego forum, która opisuje swoje doświadczenie z podróży na Singapur, gdzie przydarzyła się jej przykra dolegliwość – uszkodzenie łękotki. Dzięki temu, że wspomniana osoba miała wykupione ubezpieczenie w podróży zagranicznej, została oddana pod fachową opiekę. Wystarczył szybki telefon do ubezpieczyciela, który od razu wskazał odpowiedni szpital, gdzie na pacjenta już czekało gotowe miejsce. Co by się jednak stało, gdyby komuś zdarzyło się utknąć na Singapurze bez takiej polisy i próbować wszystko załatwiać na własną rękę? Lepiej chyba o tym nie myśleć.
 17275102686_8503151543_z
Ceny takiego ubezpieczenia są zróżnicowane, a dzieje się tak głównie ze względu na różne zakresy ochrony. Są one często dopasowane do miejsca podróży, aby jak najlepiej chroniły klientów od ewentualnych zdarzeń losowych. Nie było czasu na zakup polisy, a jesteś już na lotnisku? Na to również mamy rozwiązanie – ubezpieczenie w podróży online. Istnieje wiele firm, które umożliwiają wykupienie odpowiedniej ochrony za pomocą kilku kliknięć. To z pewnością ogromne ułatwienie, ale również niedaleka przyszłość takich usług. Odkąd pamiętam, wizyty w firmach ubezpieczeniowych niewiele różniły się od czekania w kolejce do lekarza – dużo ludzi, masa papierkowej roboty i strata czasu. Technologia wychodzi nam naprzeciw i oferuje wiele rozwiązań w krytycznych momentach – korzystajmy z tego, bo naprawdę warto.

Designerskie meble dla ciebie

Kamera sportowa na motor