close
Sprzęt rehabilitacyjny

sprzęt rehabilitacyjnyW obecnych czasach widok wózka inwalidzkiego nie dziwi już jak kiedyś. Wózki inwalidzkie bardzo poprawiły jakość życia osobą niepełnosprawnym motorycznie. Dzięki nim osoby niepełnosprawne mogą samodzielnie poruszać się, bez udziału osób trzecich. Dana osoba może sama decydować o tym kiedy chce wyjść i nie musi nikogo angażować.
Sprzęt rehabilitacyjny w postaci wózka inwalidzkiego można podzielić ze względu na rodzaj napędu mechaniczne lub elektryczne. Mechaniczne są napędzane przez osobę siedzącą na wózku lub osobę towarzyszącą. Wózki elektryczne są stosowane w przypadku osób w znacznym stopniu niepełnosprawnych, które do prowadzenia nie mogą używać rąk. Innym rodzajem są wózki służące do transportu chorych, które znajdują się w placówkach medycznych, a także ze specjalnym stabilizatorem kręgosłupa utrzymującym stałą pozycję ciała. Na rynku dostępne są również wózki sportowe umożliwiające osobom niepełnosprawnym uprawianie różnych dyscyplin, różnią się od tradycyjnych przede wszystkim konstrukcją oraz są bardziej stabilne.
Bardzo ważnym aspektem każdego wózka inwalidzkiego jest komfort psychiczny. Aby osoba niepełnosprawna nie czuła się pokrzywdzona należy dobrać wózek odpowiadający jej potrzebom, czyli należy zwrócić uwagę na wygodę i komfort jazdy, wybrać rodzaj kół odpowiedni do stylu życia oraz pamiętać o tym aby trafił w gust danej osoby.
Wózek inwalidzki warto uzupełnić o sprzęt rehabilitacyjny służący do likwidacji barier, tak aby sprawić, że cała przestrzeń wokół osoby niepełnosprawnej będzie dopasowana do jej potrzeb.

Opłacalna inwestycja: zestaw kolektorów płaskich

Firany metrażowe: praktyczne rozwiązanie dla każdego