close
Sprawna obsługa zapasów na magazynie

Sprawna obsługa zapasów na magazynie

Podstawę dobrze funkcjonującego przedsiębiorstwa stanowi odpowiednio zorganizowany magazyn. Jego elementarną rolą jest przyjmowanie i wydawanie zapasów oraz ich składowaniem przez określony czas. W jaki sposób zapewnić sprawne działania w tym zakresie?

Po pierwsze komunikacja wewnątrz firmy

Kluczową rolę w poprawnym funkcjonowaniu magazynu i sprawnej organizacji pracy odgrywa komunikacja pomiędzy poszczególnymi działami firmy. Pracownicy magazynu dostosowują charakter składowania do rodzaju towaru i jego obrotu. Na podstawie informacji udzielanych przez dział produkcji ustalają, które towary powinny być magazynowane jako najłatwiej dostępne.

Po drugie organizacja przestrzenna magazynu

Oprócz czynnika międzyludzkiego istotną rolę w składowaniu towarów odgrywa wygodna organizacja przestrzeni magazynowej. Z całą pewnością sprzyjają jej w pełni nowoczesne systemy magazynowania. Regały przepływowe, regały paletowe, regały mobilne czy antresole – tworzą systemy, którymi można operować w zależności od charakteru obsługi danych zapasów i możliwości konkretnej przestrzeni.

Po trzecie przeładunek i logistyka

Kolejnym czynnikiem wpływającym na funkcjonowanie magazynu jest przeładunek i logistyka na wysokim poziomie. W tym zakresie konkretnego wsparcia udziela firma Fluiconnecto. Swoje rozwiązania dedykują takim aplikacjom jak: wózki widłowe, dźwigi, podnośniki, urządzenia do rozładunku kontenerów.
Pośród produktów proponowanych przez Fluiconnencto znajdziemy węże przemysłowe, na przykład węże do przesyłu betonu, węże do gazów, płynów i materiałów ściernych. Oferują oni także profesjonalną usługę zakuwania węży i przewodów hydraulicznych, przemysłowych, klimatyzacyjnych i pneumatycznych.

Gabinet kosmetyczny – dlaczego warto go odwiedzać?

Serniki na zimno