close
Skok ze spadochronem – jak spełnić takie marzenie?

Skok ze spadochronem – jak spełnić takie marzenie?

Jest wiele osób, które marzą o tym by skoczyć ze spadochronem. Cześć z nich rezygnuje, obawiając się kosztów lub po prostu nie znajdując w sobie wystarczającej odwagi. Podpowiadamy co zrobić, by realizacja takiego marzenia była możliwa.

Kto może skoczyć ze spadochronem?

Skoki ze spadochronem to jeden z tych sportów, który wymaga posiadania odpowiedniej licencji. Nie oznacza to jednak, że każdy kto chciałby tylko raz w życiu sprawdzić, jakie to uczucie musi najpierw zdobyć licencję. Dla takich osób przewidziane są skoki w tandemie, na specjalnej uprzęży razem z instruktorem.

Skoki ze spadochronem nie mają też ani specjalnych wymogów odnośnie kondycji, ani odnośnie zdrowie czy wieku. Ze względów bezpieczeństwa z odmową umożliwienia skoku w tandemie mogą się jednak spotkać osoby ważące powyżej 100 kilogramów. Skoki spadochronowe są też niewskazane dla osób cierpiących na choroby układu krążenia, łamliwość kości, a także na epilepsję.

Jak zorganizować skok ze spadochronem?

Skok ze spadochronem dziś nie trudno zorganizować, wystarczy wybrać się do najbliższego aeroklubu lub na lotnisko. Jeśli w nawet w danym miejscu nie będą organizować skoków w tandemie to z pewnością polecą kilka miejsc, gdzie można to zrobić bezpiecznie. Kopalnią informacji jest również Internet, z łatwością można znaleźć strony oferujące skoki w najróżniejszych miejscach, które można zamówić dla siebie lub kupić komuś na prezent.

Skoki ze spadochronem nie należą do najtańszych atrakcji, ich ceny najczęściej mieszczą się w granicach 500-1000 złotych. Cena najczęściej uzależniona jest od wysokości z jakiej wykonywany jest skok, oraz od usług dodatkowych. Najdroższe są skoki z 4000 metrów połączone z filmowaniem. Zwykle standardem przy takiej usłudze jest udostępnianie przez organizator specjalnego stroju, ale warto sprawdzić, czy nie jest to dodatkowo płatne.

Jak się przygotować do skoku?

Do skoku ze spadochronem nie trzeba przygotować się kondycyjnie. Należy tylko uszykować sobie wygodny strój i buty, najlepiej sportowe. Buty do skoku spadochronem koniecznie muszą być sznurowane. Oprócz tego pozostaje tylko trzymać kciuki za dobrą pogodę.

Wszystkie skoki w tandemie poprzedzone są krótkim szkoleniem. Warto go uważnie wysłuchać, nie tylko z przyczyn bezpieczeństwa. Zwykle na początku lotu następuje swobodne spadanie, warto wiedzieć jak się zachować by móc jak najlepiej cieszyć się z tego krótkiego momentu.

Czy taras może stać się miejscem wypoczynku?

Meble z drewna tekowego mile widziane w ogrodzie