close
Skoda Karoq – nowy SUV od Skody

Skoda Karoq – nowy SUV od Skody

5 października 2017nowe modele skodyskoda karoq517Views

Skoda Karoq to nowoczesny samochód, który prezentuje się naprawdę imponująco i robi piorunujące wrażenie. Czym zaskoczy nas nowy model Skody?

Karoq: następca Yeti

Karoq: następca Yeti to zupełnie nowy model od czeskiego producenta. Ten fantastyczny i niezwykle kompaktowy SUV zastępuje w ofercie znanego wszystkim Yeti. Okazuje się, że zmiany względem poprzednika są tak duże, że producent zdecydował się na nowe otwarcie oraz zmianę nazwy. Technicznie Karoq bardziej podobny jest do Seata Ateki, jednak stylistycznie bliżej mu do Kodiaqa. Ten nowoczesny model mierzy aż 4382 mm długości, 1841 mm szerokości oraz 1605 mm wysokości. Bagażnik standardowo mieści 521 l, natomiast po rozłożeniu tylnej kanapy jego przestrzeń bagażowa zwiększa się do 1810 l. Karoq jest zatem zdecydowanie większy od Yeti oraz ma bardziej przestronne wnętrze, które zostały wykonane z materiałów wyższej jakości. Można się nawet pokusić o stwierdzenie, że Yeti było pojazdem z pogranicza klasy miejskich i kompaktowych SUV’ów, natomiast Karoq jest kompaktem pełną gębą.
Skoda oferuje możliwość dokupienia systemu VarioFlex, czyli składanych, wyjmowanych i przesuwanych siedzeń – dokłdnie takich, jak miał Yeti.

Skoda Karoq i jej innowacyjne rozwiązania

Karoq ma być samochodem, który dostarczy kierowcy i pasażerom maksimum wygody i komfortu, ale również wysokie poczucie bezpieczeństwa. Idealnym potwierdzeniem tej tezy jest zainstalowanie na pokładzie wspomagania parkowania, asystenta pasa ruchu, a także wspomagania jazdy w korku. Większe poczucie bezpieczeństwa zapewniają różne funkcje: wykrywanie pojazdów w martwej strefie, nadzór odstępu, Front Assist z ochroną pieszych, a także wykrywanie zmęczenia kierowcy.
Nowe modele Skody Karoq posiadają również bardzo nowoczesny system multimedialny o nazwie Canton. Jest on wyposażony w dodatkowy subwoofer oraz panel dotykowy o wysokiej rozdzielczości oraz głębokich kolorach. Ponadto producent chwali się również całą masą drobnych rozwiązań, które w znacznym stopniu ułatwiają życie oraz sprawiają, że komfort użytkowania pojazdu rośnie.

Skoda Karoq i jej nowoczesny silnik

Nowe modele Skody Karoq są dostępne w jednej z pięciu opcji doskonałych silników do wyboru: dwa benzynowe oraz trzy wysoko prężne. Ich pojemność skokowa wynosi: 1.0, 1.5, 1.6 oraz 2.0 litra, natomiast zakres mocy sięga od 85 kW (115 KM) aż do 140 kW (190 KM). Szczególną wersją nowego silnika 1.5 TSI jest funkcja wyłączania cylindrów ACT. Drugi i trzeci cylinder są wyłączane, gdy nie jest potrzebna duża moc. W ten sposób pracuje on nie tylko oszczędniej, ale również pozwala zaoszczędzić nawet 0,5 l benzyny na 100 km w zależności oczywiście od stylu jazdy kierowcy. Funkcja ACT jest aktywna w zależności od prędkości obrotowej pomiędzy 1.400 a 4.000 obr./min i do prędkości 130 km/h.
Od wersji Ambition opcjonalnie samochód może mieć funkcję wyboru profilu jazdy z trybami Normal, Sport, Eco, Individual oraz Snow (4×4). Tryb Offroad z napędem na cztery koła dodatkowo polepsza właściwości jezdne na bezdrożach.

Nauka gwarancją sukcesu

Kiedy małe przyjemności zaczynają być groźne…