close
Rzeźby ogrodowe

Ogród jako miejsce, w którym oprócz kwiatów kwitnie też sztuka? Dlaczego nie, przecież to wyróżnienie, które sprawi, że stworzonej przez nas przestrzeni nie da się porównać z żadną inną. Prywatna galeria sztuki wśród drzew albo choć akcenty artystyczne umieszczone tu i ówdzie – to naprawdę może się udać. Wystarczy nieco fantazji i inspiracji płynących od dzieł sztuki.

Rzeźby drewniane

Sztuka folkloru kojarzy się z rzeźbami z drewna. Najczęściej ma ona charakter regionalny i religijny. Odnosi się do tradycji w jej najczystszej postaci. Rzeźby drewniane wspaniale udekorują każdy ogród. Szczególnie ten w rustykalnym stylu, w którym pojawią się też klasyczne meble ogrodowe uzupełnione roślinami w rattanowych koszach. Zimową porą zaś w takiej rustykalnej przestrzeni uroczo zaprezentują się dekoracje świąteczne do ogrodu, które wniosą do niego lekkość i finezję.

Rzeźby kamienne

Uniwersalną propozycją są rzeźby kamienne. Mogą one mieć charakter przedstawiający, ale też zbliżać się do sztuki organicznej, opartej na formach występujących w przyrodzie. Rzeźby kamienne, w zależności od swojego stylu, udekorują zarówno przestrzeń klasyczną jak i tę bardziej awangardową.

Instalacje, rzeźby wiatrowe, recycling art

Natomiast do ogrodu, który nie boi się oryginalności w wybitnie nowoczesnym stylu, poleca się rzeźby metalowe. Nie tylko te klasyczne, ale przede wszystkim te zaskakujące projektem artystycznym. Intrygujące instalacje oparte na wykorzystaniu zużytych przedmiotów, realizujących ideę recycilng art, czy też rzeźby wiatrowe.

Miniatury ogrodowe

Sztukę ogrodu w pewien sposób tworzą też popisowe miniatury ogrodowe. Kilkunastocentymetrowe figurki umieszczane na rabatce lub na parapecie. Oczywiście w tym przypadku trzeba uważać, żeby zamiast ciekawej ozdoby nie wprowadzić do ogrodu kiczowatego elementu o urodzie krasnala.

Leczymy zęby – implanty czy ruchoma proteza?

Kupujemy używany samochód marki BMW