close
Router na miarę Twoich potrzeb

Router na miarę Twoich potrzeb

Router to urządzenie niezbędne w przypadku chęci posiadania bezprzewodowej sieci internetowe. Małe urządzenie dzięki swojej mocy ma możliwość dostarczenia Internetu nawet kilkunastu osobom jednocześnie. Z czego wynika jego fenomen? Na te i na inne pytania odpowie obiektywny ranking najlepszych routerów: https://www.bomi.pl/ranking-routerow-top-10-najlepszych-routerow-jaki-wybrac/.
 

Za najmniej ważną cechę podczas zakupu routera uznać można jego wygląd.

Większość egzemplarzy znajdujących się w polskich sklepach wygląda podobnie. Do najczęściej wybieranych kolorów należą tzw. barwy uniwersalne tj. biały, czarny, granatowy i szary, dlatego też producenci skupiają się głównie na tego typu routerach. Do przykładów routerów w tych kolorach należą: TP-LINK TL-WR841N (biały) i ASUS RT-N12+ (czarny). Ceny wyżej wymienionych routerów zawierają się w przedziale od 60 do 100 zł.
Przed ostatecznym dokonaniem wyboru należy również zwrócić uwagę na typ końcówki przyłączającej router do komputera stacjonarnego (o ile chcemy z niego korzystać w ten sposób). Na szczególną uwagę zasługuje także kabel przyłączający router do sieci telekomunikacyjnej- jego typ zawarty jest w umowie, którą zawieramy z dostawcą usługi.
Za parametr ważny podczas wyboru uznajemy także zasięg i przepustowość routera. By transmisja przebiegała bezproblemowo warto kupić urządzenie obsługujące standard IEEE 802.11n charakteryzujące się działaniem dwuzakresowym.
 

Router z anteną to strzał w dziesiątkę w przypadku chęci zwiększenia zasięgu sygnału.

Wbudowane anteny są o wiele efektowniejsze, ale niestety cena tego typu routera jest dosyć wysoka.
Urządzeniami spełniającymi większość z wyżej wymienionych parametrów są podane poniżej produkty:
1. TP-LINK TD-W8968
2. ASUS DSL-N14U
3. ASUS RT-AC1200G Plus
4. TP-LINK Archer C9
Routery te zakupić można w cenie od 100 do 500 zł.

Kuchnia z ogrodem

Zabezpieczanie dłoni w praktyce lekarskiej