close
Przeszczep tłuszczu – nowinki w medycynie estetycznej

Przeszczep tłuszczu – nowinki w medycynie estetycznej

Z dobrodziejstw medycyny estetycznej z roku na rok korzysta coraz więcej osób. Przystępne ceny oraz coraz bogatsza oferta ciekawych i bezpiecznych zabiegów sprawiają, że znaczna część pań i panów w różnym wieku decyduje się lekko pomóc naturze i poprawić drobne niedoskonałości, które mogą obniżać pewność siebie i powodować dyskomfort w codziennym życiu. Jednym z zabiegów, który w ostatnim czasie robi furorę wśród pacjentów gabinetów medycyny estetycznej jest przeszczep tłuszczu. Na czym polega kuracja i dlaczego cieszy się ona tak wielkim zainteresowaniem? Sprawdź!

Przeszczep tłuszczu w walce z upływającym czasem

Pierwszym etapem kuracji jest pobranie komórek tłuszczowych z miejsc, w którym występują one w nadmiarze (przeważnie materiał pozyskiwany jest z ud, pośladków, kolan czy brzucha). Następnie – po odpowiednim przygotowaniu tłuszczu – lekarz za pomocą niewielkich kaniuli metodą iniekcyjną umieszcza komórki w miejscach, które wymagają poprawek. Dzięki wykorzystania wypełniacza z ciała pacjenta zabieg jest w pełni bezpieczny, nie wywołuje efektów ubocznych i gwarantuje spektakularne i długotrwałe rezultaty. Co ważne, drobne efekty uboczne znikają z twarzy w ciągu dwóch dni od momentu opuszczenia gabinetu lekarskiego.

Jakie efekty daje przeszczep tłuszczu?

Przeszczep tłuszczu polecany jest osobom, które chcą poprawić kondycję swojej cery – odzyskać młodzieńczą świeżość skóry, podnieść policzki, poprawić opadający owal, zredukować zmarszczki, wyrównać teksturę, wygładzić nierówności, zwiększyć elastyczność skóry i zniwelować cienie pod oczami. Pobraną tkankę tłuszczową często umieszcza się nie tylko w wybranych partiach twarzy, ale również dłoniach, piersiach czy pośladkach.

Hinduskie techniki masażu

Budujemy strop