close
Prosument i Fundusze Wojewódzkie: podsumowanie roku

Prosument i Fundusze Wojewódzkie: podsumowanie roku

12 stycznia 2015ekologiaozeprosument739Views

program prosumentNarodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej opublikował na swojej stronie internetowej podsumowanie zeszłego roku i rozliczył się z umów, które w zeszłym roku podpisał z Funduszami Wojewódzkimi. Okazuje się, że NFOŚiGW zeszły rok może zaliczyć do kategorii udanych.

Fundusze Wojewódzkie chętnie uczestniczyły w programie Prosument

W zeszłym roku Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podpisał umowy w ramach programu „Prosument” z aż siedmioma funduszami wojewódzkim. W efekcie tych umów fundusze wojewódzkie otrzymały aż  85,04 mln złotych z przeznaczeniem na zawieranie umów w latach 2014-2015 na inwestycje spełniające zasady programu „Prosument”, a więc na inwestycje w odnawialne źródła energii – w tym fotowoltaikę.
Pełna lista funduszy, które zdecydowały się na udział w programie „Prosument”, prezentuje się następująco:
 

  • WFOŚiGW we Wrocławiu,
  • WFOŚiGW w Szczecinie,
  • WFOŚiGW w Krakowie,
  • WFOŚiGW w Gdańsku,
  • WFOŚiGW w Olsztynie
  • WFOŚiGW w Rzeszowie,
  • WFOŚiGW w Toruniu.

Na dzień dzisiejszy tylko jeden z funduszów zdecydował się na udzielanie dofinansowania w ramach programu „Prosument” osobom fizycznym – mowa tu o WFOŚiGW w Szczecinie. Reszta postawiła wyłącznie na dofinansowanie beneficjentów nie będących osobami fizycznymi.

Dodatkowe informacje o programie Prosument

Przypominamy, że szczegółowe opracowanie zasad programu Prosument znaleźć można na portalu ekofachowcy.pl. Portal spełnia nie tylko funkcję informacyjną, ale przede wszystkim pomaga w odnalezieniu fachowców i instalatorów systemów wykorzystujących odnawialne źródła energii w danym regionie lub okolicy.

Oleje hydrauliczne i ich właściwości

Jednodniowa promocja od Play na doładowania