close
Producent osprzętu elektrycznego: Kontakt-Simon

Producent osprzętu elektrycznego: Kontakt-Simon

19 października 2015Kontakt-Simon977Views

Bieżący artykuł traktuje o międzynarodowej firmie, której historia jest chyba dłuższa niż dzieje elektryfikacji w naszym kraju: zespół Kontakt Simon świętował niedawno dziewięćdziesiąte urodziny istnienia przedsiębiorstwa! Od samego początku firma wytwarzała osprzęt elektryczny: oporniki, regulatory, a także akcesoria związane z oświetleniem oraz rozmaite mierniki elektryczne. Jeśli chcielibyśmy sprawdzić, jak wyglądały archaiczne, przedwojenne mierniki napięcia, z pewnością natrafilibyśmy na artykuły ze Spółki Akcyjnej Przemysłu Elektrycznego w Czechowicach (tak wówczas nazywało się to przedsiębiorstwo). Czy wiecie na przykład, że pierwsze gniazda wtyczkowe, które wytwarzała tamta firma, miały obudowę, wykonaną z porcelany? Również niejeden włącznik czy oprawa oświetleniowa, w tak dawnych czasach prezentowały się zupełnie inaczej niż te, których używamy kilkadziesiąt lat później.

Podzespoły elektroinstalacyjne – esencja nowoczesności

Dzięki istnieniu firmy, klienci mogą zaopatrzyć się w Sprzęt elektroinstalacyjny; jeśli zaś chodzi o różne rzeczy związane np. z branżą ciepłowniczą, to raczej ich tam nie znajdziemy – po produkty typu grzałka do boilera zdecydowanie lepiej udać się do innych dostawców. Asortyment produktów Kontakt Simon jest dość wyczerpujący – znajdziemy zarówno puszki podłogowe, kanały, adaptery, najrozmaitsze rodzaje i typy gniazd elektrycznych, łączniki, kolumny, bloki zasilające – wszystko to dostępne jest w ramach ujednoliconego systemu Simon Connect.

Oprawy oświetleniowe – tradycyjne oraz LED

W mieszkaniach prywatnych, czy też w przestrzeni publicznej, sprawdzają się rozwiązania z zakresu
Simon Lightning (anglojęzyczna nazwa marki, wskazuje również na międzynarodowy charakter – firma ma oddziały zagranicą, np. w Wielkiej Brytanii, czy też na terenie Czech). Systemy oświetleniowe to kompleksowe produkty, stosowane przede wszystkim w tego typu infrastrukturze ulicznej, czy też w dużych publicznych obiektach (szkoły, stadiony, kina, muzea, szpitale, urzędy i in.). Aktualnie w ofercie znalazły się domowe oraz uliczne lampy LED, projektory, a także lampy przemysłowe. Firma proponuje także wiele dedykowanych rozwiązań, z uwzględnieniem poszczególnych profili obiektów użyteczności publicznej – inaczej prezentuje się system oświetleniowy dla hal fabrycznych, jeszcze inaczej – infrastruktura zrealizowana dla biurowców, centrów konferencyjnych, czy tez szkół lub szpitali. Każdy z tych obiektów ma swoją indywidualną specyfikę, zaś personel firmy potrafi opracować efektywne, profilowane rozwiązania.

Mieszkanie w kawalerce – luksus na niewielkiej powierzchni

Idealna szafa do przedpokoju