close
Praktycznie – nie znaczy brzydko. Kostka brukowa Pomtech

Praktycznie – nie znaczy brzydko. Kostka brukowa Pomtech

3 lutego 2015kostka brukowa1195Views

Budowa domu wiąże się z koniecznością dokonania wielu decyzji. Często koncentrujemy się na samym budynku, ewentualnie na drodze dojazdowej do niego czy ogrodzeniu. Tymczasem odpowiednie zaaranżowanie przestrzeni wokół domu, nawet jeśli nie posiadamy dużego ogrodu, jest niezwykle istotne i może znacząco podnieść komfort życia.
Odpowiednie materiały są niezbędne, by stworzyć takie elementy jak taras, niewielka altany czy kącik zabaw na świeżym powietrzu dla dzieci. Produkt, którym będziemy wykładać poszczególne części przestrzeni(ścieżki, drogę dojazdową) musi być trwały, ale też estetyczny. Oczywiście wybór powinien być podyktowany czynnikami obiektywnymi – m.in. tym, jakie będzie średnie obciążenie powierzchni, jaki jest rodzaj podłoża, jednak istotne są także kolory, kształty i wzory kostki brukowej, które powinny korespondować ze stylem, w jakim zbudowano dom. Wybierając wzór warto też mieć gotowy plan na sposób ułożenia kostki. W zależności od tego, czy mamy zamiar ułożyć ją w sposób prosty czy też półokrągły, dobierzemy inne rodzaje prefabrykatów. W pierwszym przypadku występuje mniej ograniczeń – niemal każda kostka brukowa nada się do stworzenia przestrzeni na planie prostokąta czy kwadratu. Natomiast chcąc nadać ścieżkom kształt kołowy najlepiej zdecydować się na wzór „trapezowaty” – dzięki czemu nie będą konieczne dodatkowe przycinanie elementów.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie kostki?

Wybierając kostkę brukową warto sprawdzić, jak gruba jest jej nawierzchnia – zwana warstwą ścierną. Może ona wynosić od 4 do nawet 10 mm, i im jest wyższa, z tym lepszej jakości produktem mamy do czynienia. Kostki występują w różnych fakturach i barwach – do ich wyrobu stosuje się więc inne technologie. Tzw. kostki płukane zawierają naturalne kruszywo i nie są wzbogacone o żadne substancje barwiące. Dzięki temu ich kolor oraz twardość przez wiele lat nie ulega niekorzystnym zmianom, wykazują również wysoką odporność na promieniowanie UV i inne szkodliwe warunki atmosferyczne. Kostki obijane natomiast są produkowane na bazie cementu. Tutaj bardzo istotna jest jego jakość – cement biały jest o wiele trwalszy (choć droższy) od szarego. Barwione kostki brukowe stanowią ostatnio często wybierany materiał – powierzchnia wykonana z tego materiału prezentuje się imponująco dzięki nasyconym kolorom. Warto poświęcić więcej czasu na ułożenie wzoru, zabawę kolorami na zasadach kontrastu. Aranżowanie swojej prywatnej przestrzeni powinno być przecież kreatywne. Oczywiście renomowani producenci oferują również pomoc ekspertów – w zakresie wyboru kostki, dobrania do niej dodatków (w postaci krawężników, obrzeży i innych elementów galanterii betonowej).
Przy wyborze cenną informacją dla klientów może być również fakt, iż koszt wykonania podjazdu, tarasu, czy ścieżek w ogrodzie z wykorzystaniem kostki brukowej jest mniejszy, niż kilka lat temu. Ceny zależą przy tym nie od wzoru czy koloru, ale od grubości. Co ciekawe, istotna jest też data produkcji oraz sposób składowania prefabrykatu. Nabywając kostkę brukową warto ten pierwszy parametr zweryfikować a także sprawdzić, w jakich warunkach przechowywano wyrób. Palety kostek nie powinny być ułożone w blokach wyższych niż 3 (jedna na drugiej), by uniknąć uszkodzenia mechanicznego. Poza tym – konieczne jest zapewnienie dostępu do powietrza każdej z warstw. Doświadczeni dystrybutorzy i producenci kostki brukowej mają jednak tego świadomość, toteż właśnie u nich warto szukać prefabrykatów. Możemy mieć wtedy pewność, że nabywamy towar dobry jakościowo, który będzie nam służył długie lata.
Więcej: http://www.pomtech.pl/produkty-kostka-brukowa.htm

Sampling, czyli wzbudzanie zaufania w kliencie

Następca Coupe, modyfikacja IX30, czyli nowy Hyundai Veloster