close
Postaw na słońce i zainwestuj w fotowoltaikę!

Postaw na słońce i zainwestuj w fotowoltaikę!

Słońce to wielki potencjał energetyczny, którego w dalszym ciągu nie wykorzystujemy, tak jakbyśmy mogli. Warto więc zainteresować się tematem fotowoltaiki – za taką inwestycję będzie nam wdzięczny nie tylko nasz portfel, ale także przyszłe pokolenia.

Czym jest fotowoltaika?

Fotowoltaika to dziedzina nauki, która zajmuje się otrzymywaniem energii elektrycznej z promieniowania słonecznego. Tym słowem określa się także potocznie różnego typu instalacje, które działają wykorzystując zjawisko fotowoltaiczne. Zasady działania takich instalacji świetnie została wyjaśniona w poniższym filmie, który został przygotowany przez portal Ekofachowcy.pl.

 Czy fotowoltaika się opłaca?

Mówiąc wprost: tak, opłaca się. Same systemy fotowoltaiczne jednak dość drogie. Na szczęście istnieje program Prosument stworzony przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, dzięki któremu można otrzymać dofinansowanie planowanej przez nas inwestycji OZE.
Poniżej możecie sprawdzić, ile możecie zaoszczędzić, instalując fotowoltaikę:

  • przy zużyciu energii rzędu 3kW możemy zaoszczędzić 1700 złotych rocznie,
  • przy zużyciu energii rzędu 4kW możemy zaoszczędzić 2300 złotych rocznie,
  • przy zużyciu energii rzędu 5kW możemy zaoszczędzić 2850 złotych rocznie.

Wszystkie dane pochodzą z tej infografiki:

ABC fotowoltaiki, ekofachowcy.pl

Kilka słów o portalu EkoFachowcy

Ekofachowcy to chyba pierwszy w Polsce portal, który umożliwia na taką skalę porównanie ofert instalatorów systemów wykorzystujących odnawialne źródła energii. W prosty sposób możemy dzięki zgromadzonej bazie fachowców znaleźć tych, którzy działają w naszej okolicy i wykonują instalacje, na których nam zależy – na dzień dzisiejszy uruchomiona jest tylko część poświęcona fotowoltaice, ale w planach są także porównywarki ofert instalatorów pomp ciepła i innych typów OZE.

Ransomware – coraz poważniejsze zagrożenie?

Oleje hydrauliczne i ich właściwości