close
Platformy e-learningowe – co warto o nich wiedzieć?

Platformy e-learningowe – co warto o nich wiedzieć?

6 maja 2016908Views

Konieczność stałego podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych jest faktem – od tego, czy poszerzamy nasze umiejętności zależy nasz awans, utrzymanie się na danym stanowisku, podwyżka. Osoby zainteresowanie zdobywaniem nowych umiejętności mogą skorzystać z licznych kursów w zakładzie pracy, najczęściej finansowanych przez pracodawcę. Drugą opcją są placówki kształcenia ustawicznego, w których płacimy za kursy samodzielnie, ale pracodawca może również pokryć połowę kosztów. Ostatnią opcją są platformy e-learningowe – to ciekawa nowość na polskim rynku, która zdobywa coraz to nowych zainteresowanych. Czym są platformy?
Platformami e-learningowymi nazywamy specjalistyczne portale, w których użytkownicy mają możliwość odpłatnego korzystania z wybranych materiałów szkoleniowych. Platformy mogą być różnotematyczne lub też obejmować konkretne zagadnienia (np. grafika użytkowa, języki obce, zagadnienia związane z prawem, marketingiem, psychologią). Najczęściej poszukiwanymi kursami są jednak te dotyczące projektowania graficznego, podstaw obróbki zdjęć w programach takich jak Photoshop, kurs Sketchup.

Jak zarejestrować się na platformie e-learningowej?

Osoby zainteresowanie skorzystaniem z oferty platform e-learningowych powinny przede wszystkim zarejestrować się w ich systemach. Zazwyczaj podajemy dane takie jak imię, nazwisko, adres e-mail. Po dokonaniu rejestracji i zaakceptowaniu regulaminu platformy otrzymamy maila zwrotnego z linkiem aktywacyjnym. Po kliknięciu w niego nasze konto zostanie uaktywnione, a my jako pełnoprawni użytkownicy możemy zacząć korzystać z platformy.
Kiedy zainteresuje nas jakikolwiek kurs po prostu dodajemy go do wirtualnego koszyka – jak podczas zwykłych zakupów internetowych. Po zaksięgowaniu wpłaty za kurs zostaje on dodany do naszego konta. Możemy korzystać z niego bezterminowo – to bardzo ważne! Zakupione kursy możemy również ściągać na nasz dysk, jednak pod warunkiem, że nie będziemy ich udostępniać osobom trzecim.

Wybór łóżka do sypialni

Poznaj zalety mebli technorattanowych