close
Picie alkoholu z szefem

Picie alkoholu z szefem

13 listopada 2014savoir vivre887Views

Spożywanie alkoholu kojarzone jest głównie ze spotkaniami nieformalnymi, w trakcie których możemy pozwolić sobie na całkowite zrelaksowanie. Alkohol pojawia się jednak również na imprezach integracyjnych czy świątecznych spotkaniach w firmach. Jak zachować się w takiej sytuacji, aby następnego dnia nie żałować swojego zachowania i nie unikać swojego przełożonego?
Pić czy nie pić?
 Najprostszym rozwiązaniem byłoby oczywiście odwrócenie kieliszka do góry nogami i zachowanie w czasie takich spotkań całkowitej abstynencji. Wybierając się na firmowy wyjazd lub świąteczne spotkanie, liczymy na integrację z resztą zespołu i często nasza asertywność zostaje wystawiona na ciężką próbę. Jeżeli niejednokrotnie okazało się, że Twoja głowa nie należy do najmocniejszych, to raczej nie warto podejmować takiego ryzyka na imprezie, na której obecny jest Twój przełożony. Zawsze możesz powiedzieć, że przyjechałeś samochodem, a w drodze powrotnej musisz jeszcze odebrać dzieci od teściów. Zdecydowana większość z nas jest jednak przekonana, że kilka drinków nikomu nie zaszkodzi, dlatego zazwyczaj na imprezach firmowych sięgamy po alkohol. Należy jednak pamiętać, że często po zwiększeniu ilości promili w organizmie nie zachowujemy się rozsądnie. A nierozważne zachowanie w towarzystwie swojego szefa może się skończyć bardzo źle.
Klasa i asertywność
 W trakcie imprezy firmowej przede wszystkim należy mierzyć siły na zamiary – nie starajmy się na siłę dorównać bardziej zaprawionym w bojach. Zazwyczaj na takich spotkaniach dostępne są różnego rodzaju trunki, więc wybierajmy te słabsze. Pamiętajmy, że nawet jeżeli atmosfera na imprezie z każdym kolejnym drinkiem robi się coraz luźniejsza, to w dalszym ciągu powinniśmy zachować klasę. Alkohol powoduje rozluźnienie, jesteśmy również zdecydowanie bardziej rozmowni i mniej skryci. Nawet jeżeli otworzymy się przed współpracownikami i opowiemy nieco więcej o swoim życiu prywatnym, to zdradzanie informacji związanych z pracą może się negatywne odbić na naszej karierze. Jeśli jednak okaże się, że nasza asertywność zawiodła, to następnego dnia starajmy się nie dać po sobie poznać, że pęka nam głowa. Sprawdźmy w internecie jak wyleczyć kaca lub sięgnijmy po sprawdzone już metody. I wyciągnijmy wnioski na przyszłość, aby na kolejnej imprezie firmowej nie popełnić tego samego błędu.

Wilgoć to zagrożenie dla produktów

Czyszczenie rynien jesienią