close
Phyllanthus niruri

Tę niepozorną roślinkę stosowano już ponad dwa tysiące lat temu w orientalnej medycynie ludowej. Nazywano ją łamaczem kamieni, przypisywano jej niemal magiczne właściwości, będąc pod wrażeniem dobrodziejstw płynących z korzystania z niej. Mowa o chanca piedra.

Nieco faktów o roślinie

Chanca pierda (Phyllanthus niruri, nazwy lokalne: quebra pedra, stone-breaker, arranca-pedras, punarnava, bhonya, derriere-dos, jar amla, kizha nelli, malva-pedra, bhuimy-amali, mapatan, paraparai mi, phyllanto, pombinha, shka-nin-du, viernes santo, ya-taibai, bhui-amla, bhuianvalah) występuje w obszarach tropikalnych, takich jak lasy deszczowe w Amazonii, południowe Indie i Chiny, a także Azja Południowo-Wschodnia (Indonezja). Jeżeli chodzi o tradycję stosowania i skuteczność, znacznie wyprzeda inne zioła na kamienie nerkowe. Chanca piedra właściwości posiada oczyszczające, przeciwdziała zaleganiu w organizmie toksyn – stąd jej nazwa, oznaczająca dosłownie „łamacz kamieni”. Jest niezwykle skutecznym środkiem w profilaktyce kamieni nerkowych i kamieni żółciowych, a także w walce z nimi. Odpowiednie stosowanie tego zioła zapobiega także formowaniu się nowych kamieni w nerkach i w pęcherzyku żółciowym. Ma to również ogromne znaczenie w profilaktyce. Zioła na kamienie nerkowe muszą być silnie moczopędne – toteż tę cechę posiada także chanca piedra.

Czy istnieją efekty uboczne?

Ze względu na swoje właściwości oczyszczające roślina obniża również poziom cukru we krwi i ciśnienie. Dlatego nie należy stosować jej razem z lekami obniżającymi ciśnienie, jest także niewskazana dla cukrzyków, kobiet w ciąży i starających się o dziecko. Z kuracji tym ziołem nie powinno korzystać się dłużej niż trzy miesiące, ze względu na ryzyko odwodnienia i wypłukania zbyt dużej ilości wszystkich soli mineralnych z organizmu. Jednak ta roślina jest tak skuteczna, że najprawdopodobniej i tak nie będzie potrzeby takiego długiego jej stosowania. Chanca piedra właściwości lecznicze posiada potwierdzone wieloma przykładami pacjentów na całym świecie, którzy dzięki tej roślinie uzyskali powrót do wysokiej formy i zdrowie (poprzez szybsze pozbycie się kamieni nerkowych oraz zapobiegnięcie tworzeniu się nowych złogów).

Botki z naturalnej skóry czy eko skóry – które wybrać i jak o nie dbać?

Najlepsze krzesła biurowe

http://jokris.pl http://4-bet.com.pl zobacz tu stomatolog Kraków ortodoncja katowice