close
Ostre i niezawodne noże kuchenne

Ostre i niezawodne noże kuchenne

Każdy, kto spędza w kuchni chociaż część wolnego czasu wie, jak bardzo jakość przyrządów wpływa na komfort przyrządzania posiłków. Jakie akcesoria są najintensywniej użytkowane podczas codziennej pracy w kuchni? Oczywiście noże! Jak sprawić, żeby kolekcja noży wiernie służyła przez długie lata?

Każdy nóż się tępi

W Internecie co rusz możemy natknąć się na oferty „laserowo ostrzonych noży”, których ostrze, mimo intensywnego używania, pozostaje w nienaruszonej formie. Nie daj się nabrać na tanie chwyty marketingowe – wbrew zapewnieniom sprzedawców, takie noże nie istnieją. Nawet najlepszej jakości kuta stal nierdzewna z czasem zaczyna tracić swoje właściwości i wymaga ostrzenia. Świetność ostrzu przywrócą dobrej jakości ostrzałki do noża.

Kamienne osełki

W wielu domach do ostrzenia noży służy kamienna osełka. Twarde, kamienne narzędzia zdzierają zbyt dużą ilość materiału z ostrza, przez co nóż szybko zużywa się, a powierzchnia robocza z czasem się zmniejsza  (ostrze staje się coraz bardziej cienkie i kruche).

Kiedy ostrzyć noże?

Aby kolekcja noży służyła jak najdłużej, zaleca się regularne ostrzenie każdego elementu. Według fachowców, idealnym rozwiązaniem jest delikatne ostrzenie krawędzi tnącej po każdym użyciu noża, jednak w domowych warunkach ostrzenie raz na 3-4 tygodnie w zupełności wystarczy, aby uzyskać optymalny komfort podczas krojenia.

Rodzaj ostrzałki

W sklepach wybór akcesoriów służących do ostrzenia noży jest ogromny. Rozstaw cen poszczególnych modeli jest bardzo szeroki, począwszy od modeli za kilkanaście złotych, poprzez solidne ostrzałki za kilkadziesiąt, na profesjonalnym sprzęcie za kilkaset złotych kończąc. Do najbardziej uniwersalnych i popularnych modeli możemy zaliczyć tak zwane stalki (czyli twarde, metalowe lub ceramiczne pręty) oraz wygodne modele o ustalonym kącie ostrzenia. Na stronie gerlach.pl znajdziesz bezpieczne i łatwe w obsłudze ostrzałki, które w mgnieniu oka przywrócą świetność kolekcji noży.

Jak łatwo pomalować felgi?

Kiedy wiesz, że żyjesz!

zobacz tu http://magicflvacation.com http://jokris.pl stomatolog Kraków ortodoncja katowice