close
Opłacalna inwestycja: zestaw kolektorów płaskich

Opłacalna inwestycja: zestaw kolektorów płaskich

kolektory słoneczneKolektory płaskie są popularniejszym rodzajem kolektorów, głównie ze względu na ich korzystną cenę oraz dostępność na rynku, a także większe walory estetyczne.
Aby móc w pełni wykorzystywać promieniowanie słoneczne należy wyposażyć się nie tylko w same kolektory słoneczne, lecz również w cały zestaw kolektorów płaskich, który jest niezbędny do przepływu ciepła. Zazwyczaj w skład zestawu kolektorów wchodzi: zbiornik na podgrzewaną wodę, grupa pompowa zapewniająca cyrkulację płynu solarnego, regulator temperatury oraz solarne naczynie zabezpieczające obieg grzewczy na wypadek wzrostu ciśnienia w instalacji. Cena instalacji solarnej zależy od rodzaju, liczby paneli i technologii wykonania. Wybierając zestawy należy kierować się nie tylko niską cenę, ale również zwrócić uwagę na parametry urządzeń. Tylko wysoka jakość materiałów oraz solidne wykonanie zagwarantują długoletnie działanie instalacji.
Cena zestawu solarnego uzależniona jest od: wielkości powierzchni czynnej kolektorów, rodzaju absorbera, który odpowiedzialny jest za pochłanianie i straty ciepła. Współczynnik absorpcji promieniowania powinien być jak najwyższy, natomiast współczynnik emisji jak najniższy.
Kolejnym czynnikiem warunkującym cenę jest sprawność kolektora czyli stosunek ilości pochłoniętej energii do ilości energii docierającej do niego. Sprawność nie powinna być niższa niż 75%. Ostatnim czynnikiem jest rodzaj zastosowanych materiałów konstrukcyjnych.
 

Choroby oczu

Sprzęt rehabilitacyjny

zobacz tu http://meblenaogrod.com.pl https://mastermedia.info.pl stomatolog Kraków ortodoncja katowice