close
Okna – kluczowy element domu

Okna – kluczowy element domu

Być może nie zawsze zdajemy sobie sprawę, jak wielkie znaczenie dla komfortu życia mają okna. Usytuowanie okien i ich wielkość wpływa na kształtowanie sprzyjającego klimatu i warunków wewnątrz pomieszczeń, odpowiednie materiały i technologia zapewniają nieprzenikalność cieplną, która bezpośrednio przekłada się na nasze rachunki za ogrzewanie, a systemy zabezpieczeń i materiały wpływają na bezpieczeństwo domowników. Jakie okna wybrać, aby maksymalnie spełniały wszystkie swoje funkcje?

Okna antywłamaniowe

Otwory okienne są najczęstszą drogą do wnętrza naszego domu, wybieraną przez włamywaczy. Złodzieje stają się w swoim fachu coraz bardziej zuchwali i bezczelni – kilka godzin nieobecności właścicieli wystarczy, aby wynieśli z domu to, co najcenniejsze. Inwestując w dobre okna antywłamaniowe, zapewniasz sobie i swojej rodzinie to, co najcenniejsze i czynisz swój dom twierdzą nie do zdobycia. Na stronie okna-internorm.pl znajdziesz bogatą ofertę okien antywłamaniowych, wzmacnianych kilkuwarstwowymi szybami antywłamaniowymi, których nie wybije uderzenie czy silny nacisk. Nowoczesne systemy ryglowania, ukryte okucia i czujniki zamknięcia są dodatkowym umocnieniem, z którym nie poradzi sobie złodziej.

Okna pasywne

Okna pasywne to nowość na rynku okien. Ich parametry dostosowane są do wymogów innowacyjnych domów pasywnych, których zadaniem jest zredukowanie zużywanej energii cieplnej do minimum. Ekstremalnie niskie koszty eksploatacji i utrzymania budynków pasywnych sprawiły, że z roku na rok inwestycji (zarówno prywatnych, jak i publicznych) wznoszonych w oparciu o standardy pasywne przybywa. Okna pasywne są kluczową częścią tak zwanego systemu pasywnego, który  ma za zadanie zminimalizowanie start ciepła i wpływu czynników zewnętrznych do wnętrza pomieszczeń.
 

Co należy wiedzieć o masażu klasycznym?

Słodycze na diecie – co jeść, by było zdrowo?