Dom i Wnętrze

Okna antywłamaniowe – zadbaj o bezpieczeństwo swoje i najbliższych

Według statystyk, większość włamywaczy dostaje się do wnętrz mieszkań i domów przez okna. Na ryzyko włamania narażony jest każdy z nas, niezależnie od tego, w jakiej miejscowości czy na jakim osiedlu mieszka. Coraz doskonalsi w swoim fachu złodzieje plądrują, często w biały dzień, mieszkania zlokalizowane na dużych osiedlach oraz luksusowe domy położone na uboczu. Inwestycja w porządną, antywłamaniową stolarkę okienną pozwala znacząco zredukować ryzyko włamania. Czym charakteryzują się nowoczesne okna antywłamaniowe? Sprawdź!

Innowacyjne okna antywłamaniowe, abyś mógł spać spokojnie

Okna antywłamaniowe oferowane przez uznanych producentów wyróżniają się zaawansowaną konstrukcją zwiększającą trwałość oszklenia. Blisko 80% włamań dokonywanych jest poprzez wyważenie skrzydła okiennego lub balkonowego. Tylko kilka procent włamywaczy wybija szybę. Dlatego tak ważne jest, aby w swoim domu zamontować model z dodatkowymi zabezpieczeniami. Producenci nowoczesnych okien stosują następujące wzmocnienia i innowacje: trwałe zaczepy zamków wykonane ze stali, czujniki zamknięcia, klamki z kluczykami, klamki antyprzewierceniowe, zaawansowane systemy ryglowania,  ukryte okucia. Dopełnieniem ram są tak zwane szyby bezpieczne składające się z kilku warstw szkła pokrytego laminatem.

Skuteczność ochrony danego modelu potwierdzają certyfikaty dotyczące osiąganej klasy odporności na włamanie wydawane przez notyfikowane instytuty badawcze.

Okna antywłamaniowe i spółka, czyli kompletny system dla większego bezpieczeństwa

Ostrożności nigdy za wiele. Jeśli chcesz wzmocnić efekt, jaki daje kupno antywłamaniowych okien, zamontuj w nich rolety antywłamaniowe. Popularnym rozwiązaniem podnoszącym bezpieczeństwo i możliwość kontroli jest system monitoringu kompatybilny z urządzeniem mobilnym.

 

 

 

 

https://motohigh.pl/2024/05/22/zakup-ubezpieczenia-samochodu-najczestsze-bledy/ https://4sch.pl/ogrzewacz-tarasowy-polaczenie-designu-i-wydajnosci/ https://podlasie24.pl/blok-promocyjny/jak-wybrac-najlepsze-ubezpieczenie-samochodowe-przewodnik-dla-poczatkujacych-20240429140745