close
Ochrona skóry twarzy – jakie kosmetyki stosować?

Ochrona skóry twarzy – jakie kosmetyki stosować?

12 sierpnia 2016skóratwarz818Views

Nasza skóra twarzy każdego dnia narażona jest na działanie toksycznych związków, zmiennych temperatur, ale również działanie nieodpowiednio dobranych kosmetyków czy braku nawilżenia. Zazwyczaj również nasza dieta nie sprzyja jej zdrowemu wyglądowi. Jak dbać o skórę twarzy, szczególnie podczas upalnych, letnich dni?
Podstawą jest oczyszczalnie i nawilżanie – nasza skóra powinna być oczyszczana płynami micelarnymi czy hydrolatami kilka razy dziennie. Podwyższona temperatura sprawia, że skóra wydziela nadmierne ilości sebum, potu. Znacznie łatwiej również w takich chwilach o skaleczenia i podrażnienia. Przemywanie twarzy kosmetykami pozwoli ją odświeżyć, oczyścić, przywrócić zdrowy wygląd. Po oczyszczeniu warto stosować dobrej jakości kremy – latem szukajmy lżejszych formuł tego typu kosmetyków, aby dodatkowo nie zapychały one porów – może to skutkować powstawaniem wyprysków!
Najlepsze okażą się lekkie kremy pełne wyciągów z roślin i ziół – zwracajmy również uwagę na ich skład! Unikajmy kosmetyków pełnych chemicznych dodatków i konserwantów, gdyż nie sprzyjają one zdrowiu naszej skóry.

Dodatkowe odżywianie

Za zdrowie naszej skóry odpowiada również nasza dieta – w czasie upalnego lata naszym obowiązkiem jest stale nawadniać organizm. Woda jest niezbędna nie tylko do funkcjonowania komórek, ale również zdrowego wyglądu skóry. Poprzez picie dużej ilości wody nawilżamy skórę od wewnątrz.
O kosmetykach do pielęgnacji twarzy czytaj na splendore.pl.

Zatroszcz się o rozwój swojego ciała i umysłu

Spełnij marzenia bliskich