close
Nowy materac – wybierz go z głową!

Nowy materac – wybierz go z głową!

Wybór nowego materaca nie powinien być podyktowany przez przypadek czy pośpiech. Warunki,  jakie  zapewnimy swojemu ciału podczas nocnego wypoczynku, mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie, zarówno psychiczne, jak i fizyczne. Czym kierować się podczas wizyty w sklepie, aby zapewnić sobie optymalny komfort snu?

W trosce o zdrowy kręgosłup

Pierwszym kryterium, jakim powinniśmy kierować się podczas zakupów, jest stopień twardości materaca. Jeszcze do niedawna popularna była opinia, według której im materac jest twardszy, tym jest zdrowszy dla naszych pleców. Dzisiaj ortopedzi jednogłośnie obalają ten mit. Optymalny stopień twardości uzależniony jest przede wszystkim od indywidualnej budowy anatomicznej. Powinniśmy spać na powierzchni o średnim stopniu twardości, który zapewni równomierne i stabilne podparcie dla kręgosłupa na całej jego długości. Nie bez znaczenia jest również struktura wewnętrzna materaca. Producenci oferują obecnie bardzo szeroki wybór materacy o różnorodnym wypełnieniu. Każdy z modeli inaczej reaguje na nacisk i ruch. Podczas wizyty w sklepie warto wypróbować różne opcje i na własnej skórze przekonać się, która jest dla nas najwygodniejsza.

Materace na wymiar dla wymagających

W sklepach znaleźć możemy materace o standardowych rozmiarach. Nierzadko okazuje się, że standardowe modele nie spełniają oczekiwań bardzo wysokich osób. Nowocześni producenci wychodzą naprzeciw potrzebom wszystkich tych, którzy mają dość podkurczania nóg albo przybierania nienaturalnej pozycji. Materace na wymiar przypadną do gustu również osobom, które chcą zagospodarować wnękę w sypialni albo marzą o łóżku o niestandardowym kształcie. Wysokiej klasy materace produkowane według indywidualnych wytycznych znajdziesz na stronie studiomaterace.pl.

Jak wybrać firmę budowlaną?

Między techniką a naturą