close
Nie tylko kostium kąpielowy! Niecodzienne stroje na plażę

Nie tylko kostium kąpielowy! Niecodzienne stroje na plażę

Wakacyjny wyjazd na wypoczynek w słoneczne, nadmorskie okolice może oznaczać tylko jedno – czas na skomponowanie idealne ubrania na plażę. Wbrew pozorom kostium kąpielowy nie stanowi tu jedynej możliwości, a te mniej znane mogą paradoksalnie okazać się o wiele ciekawsze. Jaki strój pozwoli nam korzystać z uroków morza i słońca w wielkim stylu?

Moda plażowa retro

Głęboko wycięte, skąpe stroje kąpielowe to tylko jedna z możliwości, jakie podsuwają plażowiczkom trendy modowe ostatnich sezonów. Projekty znanych marek poszły również w zupełnie inną stronę, korzystając z inspiracji kostiumami kąpielowymi pierwszej połowy XX wieku.

Wtedy takie kostiumy wiązały się ze społecznymi oczekiwaniami skromności wobec kobiet, wymaganej nawet podczas niezobowiązującej kąpieli. Teraz takie ograniczenia należą już do historii, a panie mogą swobodnie wybierać swoje wakacyjne outfity. Oznacza to, że część z nich będzie czuła się lepiej w dwuczęściowym kostiumie, ale część może zaprezentować się w dłuższych spodniach z falbanami, z pasującym topem.

Pareo – magiczny materiał

Ta pochodząca z Tahiti szeroka chusta zrobiła niemałą karierę na wybiegach i plażach całego świata. Jej uniwersalność to w kontekście wakacyjnym niemała zaleta. Dzięki wykorzystaniu takiej chusty bagaże, które ze sobą zabierzemy, mogą stać się o wiele lżejsze. A jak je wykorzystać?

Pareo możemy na różny sposób nakładać na stroje kąpielowe, wiązać i stylizować, uzyskując za każdym razem inną interesującą kombinację. Z pareo bez problemu stworzymy krótką lub długą spódnicę, przynajmniej kilka bluzek czy sukienek, ponczo, a nawet nakrycie głowy! By osiągnąć najlepsze efekty w sztuce wiązania pareo, nie zaszkodzi posłużyć się instrukcjami i pomysłami znalezionymi w Internecie.

A może strój zakrywający ciało?

Długie, plażowe spodnie, przewiewne koszule lub bluzki z długim rękawem i szerokie kapelusze kojarzą się zwykle z osobami, które rezygnują z tradycyjnych strojów kąpielowych z powodów religijnych. Takie ubrania przyjęły się jednak także w modzie światowej z zupełnie innych przyczyn. Mogą z nich bez przeszkód korzystać kobiety, których skóra wykazuje nadwrażliwość bądź alergię na słońce.

Panie borykające się z tym problemem musiałyby w innym wypadku unikać spacerów po plaży, nic więc dziwnego, że chętnie sięgają po taką opcję. Przepuszczające wiatr, delikatne materiały to także świetny sposób, by schłodzić ciało w gorący dzień, i nie dopuścić do poparzenia słonecznego. Jak wiemy, nadmierna ekspozycja na promienie słońca w rzeczywistości wcale nie jest zdrowa.

Tekst powstał przy pomocy specjalistów z: stroje kąpielowe – ekskluzywna.pl

Świadczenia rodzinne w Niemczech

Zaprojektuj własny ogród zgodnie z oczekiwaniami