close
Następca Coupe, modyfikacja IX30, czyli nowy Hyundai Veloster

Następca Coupe, modyfikacja IX30, czyli nowy Hyundai Veloster

4 lutego 2015Hyundai Veloster1201Views

W 2011 roku sportowy Hyundai Coupe został wyparty przez nowy, subkompaktowy samochód, pochodzący z tej samej fabryki. Południowokoreański producent stworzył uniwersalny model plasujący się pomiędzy klasami B, C i G. Do jego produkcji wykorzystał nie tylko sprawdzone w Coupe rozwiązania techniczne, ale także lekko zmodyfikowaną płytę podłogową z modelu IX30. Co z tego wyszło?

Charakterystyka

Nowy Hyundai Veloster ma kilka bardzo charakterystycznych cech. Jedną z nich są tylne drzwi, znajdujące się tylko z jednej strony. Niewielu producentów w tej klasie wybiera opcję asymetrycznego układu. Model wyróżnia się także szerokim i niskim nadwoziem oraz charakterystyczną, mocno opadającą linią dachu, głębokimi przetłoczeniami na zderzaku, wielką szybą umiejscowioną w klapie bagażnika oraz wieloma wyrazistymi detalami. Pojazdowi nie można odmówić oryginalności. Nowoczesny design nie jest jednak jedyną zaletą tego modelu. Samochód jest ogromnie funkcjonalny – fotele zostały wyprofilowane w taki sposób, aby komfort podróży podnieść do maksimum. Do minusów Hyundaia Veloster zaliczyć można jednak małą przestrzeń na tylnej kanapie, mimo iż z przodu miejsca nie brakuje. Nowy Hyundai wyposażony został w duży bagażnik, to oczywiście zaleta pojazdu, jednak trudności w załadunku może sprawiać wysoko umiejscowiony próg.
Na wysokim poziomie oceniane jest wnętrze pojazdu, gdyż materiały użyte do jego wykończenia to te same, używane w klasie premium. Samochód posiada dużą ilość schowków i uchwytów, co wzbogaca środek auta i podnosi komfort podróżowania na długich trasach. Kierowcy narzekają jednak czasami na słabą widoczność, wynikającą z wąskich okien i poprzeczki, która dzieli tylną szybę.
Cechą, na którą zdecydowanie nie można narzekać, jest doskonałe zawieszenie, które ułatwia płynne i szybkie wykonywanie manewrów. Także perfekcyjne wyciszenie kabiny wpływa na wysoki komfort jazdy. Łatwości prowadzenia nadaje temu modelowi także oryginalna, funkcjonalna i czytelna deska rozdzielcza, dzięki której obsługa przyrządów nie sprawia żadnego problemu. Hyundai Veloster to pojazd komfortowy i bezpieczny, a także oszczędny i mało awaryjny.

Dane techniczne

Veloster to 4-drzwiowy hatchback, wyposażony w 6-biegową manualną i 6-biegową DCT skrzynię biegów. Bagażnik o pojemności 320/1015 litrów, a także przedni napęd i pojemność zbiornika paliwa 50 litrów, to kolejne wyróżniki pojazdu. Model ten dostępny jest w kilku wersjach silnika: R4 1,6 l (130 KM), R4 1,6 l (140 KM), R4 1,6 l Turbo (186 KM), R4 1,6 l Turbo (210 KM). Najnowszy model z 2013 roku został wyposażony w silnik 1.6 GDI (140 KM).
Mimo dużej mocy silnika nowy Hyundai to samochód ekonomiczny i oszczędny. W cyklu mieszanym Veloster spala ok. 6,5 litra na 100 km. Stanowi to zdecydowaną zaletę i mocny wyróżnik auta, a także decyduje o jego popularności. Nowy Hyundai należy do tego typu samochodów południowokoreańskiego producenta, które bardzo rzadko zawodzą. Są solidnie wykonane, a szczególna uwaga przykładana jest nawet do najmniejszych szczegółów. Ta niezawodność sprawia, że podróżowanie Velosterem jest bardzo przyjemne.
Czytaj więcej: http://autocentrumlis.pl/kampanie/podglad/hyundai-veloster

Praktycznie – nie znaczy brzydko. Kostka brukowa Pomtech

Ciekawe dzieje T-shirta