close
Najczęściej popełniane błędy podczas aranżacji mieszkania

Najczęściej popełniane błędy podczas aranżacji mieszkania

30 października 2014aranżacja wnętrzporady1073Views

Aranżacja mieszkania to sprawa wysokiej wagi. Zwykle nie brakuje nam oryginalnych pomysłów, którymi chcielibyśmy wypełnić nasz salon, sypialnie oraz kuchnię. Niestety nie wszystkie gwarantują nam zadowalający efekt końcowy.
najczesciej popelniane bledy podczas aranzacji wnetrzWizja w naszej głowie to jedno, a realizacja w praktyce to drugie. To, co oryginalne nie zawsze prezentuje się tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. Które błędy aranżacyjne pojawiają się najczęściej?
Oto złoty zestaw, który lepiej unikać:
Zabawa kolorami
Najczęściej polega na mieszkaniu fioletu z kolorem niebieskim, zieleni z czerwienią i pomarańczą. Jakby tego było mało kolory nie stanowią żadnego, zaplanowanego połączenia, kompozycji, która wyglądałaby pięknie. Wręcz przeciwnie, kolorowa tęcza zwykle wymyka się nam spod kontroli.
Aranżując dane wnętrze, znacznie bezpieczniejszym zabiegiem będzie kierowanie się jednym kolorem i akcentowanie jego intensywności. Stopniowanie jednej barwy, od pasteli po mocny, wyrazisty kolor da nam znacznie lepszy obraz wizualny wnętrza.
Zabawa kształtem i fakturą
Jest ok, pod warunkiem, że kierujemy się w tym jakąś zasadą. Nowoczesny kształt lampy wykonanej w całości ze szkła, metalowa szafka i do tego, tradycyjna komoda. Przedmioty będące wyposażeniem naszego domu powinny nawiązywać do danego trendu, stylu. Jeśli pokusimy się na inne kombinacje, warto wcześniej poczytać nieco na ten temat. Elementy wyposażenia modern, nie zawsze bowiem będą dobrze wyglądały w towarzystwie klasycznych zestawów.
Zabawa w im więcej tym lepiej
Idealna dla tych osób, które zdecydowały się na zagracenie swojego domu milionem mniejszych i większych przedmiotów. Dekoracyjne wazoniki, serwety, obrusy, firanki, zasłonki, słoniki i wiele innych bibelotów, których jest po prostu o dużo za dużo.
Takie dekoracyjne wyposażenie wnętrz powinno być dawkowane z umiarem i z głową. W innym przypadku, zadziała zupełnie odwrotnie. Nie wzbogaci naszego wnętrza, ale sprawi, że wyda się ono ciasne i nijakie.
Pamiętaj, podczas aranżacji danego wnętrza, kieruj się najpierw dobrym pomysłem, a później realizacją. Nigdy odwrotnie. Dzięki temu unikniesz w swoim domu przypadkowych przedmiotów, które nic do niego nie wnoszą.
Jeśli szukasz więcej informacji to zobacz tu.

Jak dobrać kolor farby do pomieszczenia?

Podstawa higieny w każdym domu, czyli odpowiedni dobór środków czystości i sprzętu