close
Na czym polega dieta pudełkowa?

Na czym polega dieta pudełkowa?

Dieta pudełkowa jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które są na diecie, a nie mogą sobie pozwolić na codziennie przygotowywanie posiłków. Dieta ta swoją nazwę zawdzięcza pudełkom, w których firmy cateringowe przywożą jedzenie. Dieta pudełkowa składa się ze śniadania, lunchu, obiadu, kolacji. Bardzo dużym plusem tej diety jest fakt, że nie musimy gotować, kupować produktów, a nawet liczyć kalorii.

Na czym polega dieta pudełkowa?

Dieta z dostawą jest dobrym sposobem na uzyskanie wymarzonej sylwetki. Będzie idealnym rozwiązaniem głównie dla osób zabieganych, które mają mało czasu, nie lubią gotować ani liczyć kalorii. Natomiast należy pilnować, by posiłki przyjmować o jednakowych porach i nie podjadać pomiędzy nimi. Dużym plusem diety cateringowej jest to, że dostajemy gotowy jadłospis opracowany przez dietetyków z wyliczoną liczbą kalorii. Przepisy są bardzo łatwe, więc nawet laik sobie z nimi poradzi. Możemy również zamówić sobie od razu gotowe dania spakowane w pudełka. Wtedy nie będziemy musieli nawet sami przygotowywać posiłków. W pudełkach dostajemy zdrowe produkty: muesli, ryż, kasze, risotto, dipy i sosy oraz przyprawy, które są przygotowywane na bazie suszonych ziół i warzyw. Wszystkie dania są bez konserwantów i zbędnych dodatków.

Plusy i minusy diety pudełkowej

Catering dietetyczny ma mnóstwo plusów. Do głównych możemy zaliczyć:
– wygoda – nie trzeba liczyć kalorii, ani spędzać dużo czasu w kuchni, by zjeść zdrowy i smaczny posiłek,
– szybkość przygotowywania posiłków – jadłospis jest prosty, a wszystkie przepisy jesteśmy w stanie przyrządzić w 15-30 minut,
– dostajemy wygodne pudełka – dzięki temu posiłek możemy zabrać ze sobą do pracy lub na uczelnię,
– uczy nas od początku jak zdrowo się odżywiać,
– rzetelnie przestrzegana dieta wpływa korzystnie na naszą sylwetkę.
Oprócz tych wszystkich zalet można także dopatrzyć się kilku minusów:
– dieta mogłaby być bardziej zróżnicowana – szczególnie mało w takiej diecie jest zawartych warzyw i owoców sezonowych,
– przed samą dietą należy zasięgnąć porady dietetyka,
– catering dietetyczny nie należy do tanich.

Konsultacja z dietetykiem

Przed rozpoczęciem takiej diety należy skonsultować się z dietetykiem. Dieta z dostawą powinna być wybrana pod nas, więc należy sprawdzić, czy dana firma współpracuje z dietetykiem, który układa jadłospis. Należy zwrócić uwagę, czy menu zawiera wystarczającą ilość białka, tłuszczu, węglowodanów, witamin i minerałów. Posiłki muszą mieć odpowiednią kaloryczność tak, by po ich zjedzeniu nie odczuwać głodu.

Meble ogrodowe z technorattanu, które Cię zachwycą

Mata ochronna a może wykładzina?