close
Mitsubishi Colt – pistolet, nie auto

Mitsubishi Colt – pistolet, nie auto

27 stycznia 2015MitsubishiMitsubishi Colt1069Views

Na rynku możemy znaleźć wiele ofert przeznaczonych dla dużych rodzin. Ta tendencja rozciąga się zarówno na towary codziennego użytku (np. spożywcze czy higieniczno kosmetyczne), a nierzadko także na usługi. Jednak nie tylko – w branży AGD i RTV, oraz w przemyśle samochodowym często promuje się właśnie produkty przeznaczone do eksploatacji przez większą liczbę użytkowników. Co jednak zrobić, gdy prowadzimy jedno – lub dwuosobowe gospodarstwo domowe? Rodzinne opakowania produktów, rodzinne wersje sprzętów zupełnie nie spełniają wtedy naszych oczekiwań. Także szukając odpowiedniego modelu samochodu, chcemy nabyć wersję bardziej kompaktową, dynamiczną, posiadającą wysoki standard wyposażenia, lecz dostosowaną do potrzeb naszego stylu życia.
Koncern Mitsubishi Motors również wymaganiom takich osób wychodzi naprzeciw, i to od wielu lat. Dość wspomnieć, że pierwsze modele Mitsubishi Colt pojawiły się na rynku w roku 1978. Do 2003 zaliczano je jednak do segmentu C (samochodów kompaktowych), natomiast w do 2012 były umieszczane już w segmencie B, jako auta subkompaktowe (małolitrażowe, osobowe, większe niż najmniejsze modele, ale nie pasujące do typowej definicji samochodu kompaktowego). W 2008 roku zadbano o to, by linia maski została zmodernizowana. Zmieniono również tył samochodu, ale wnętrze zostało jedynie lekko odświeżone. Siódma generacja modelu to jak do tej pory ostatnia z proponowanych przez koncern wersja samochodu, jest nadal produkowana. Co więcej – w Europie Colt to najczęściej kupowany samochód marki Mitsubishi. Samochód można nabyć w dwóch wersjach – 3 i 5-drzwiowej, a także w wariancie usportowionym (i to nie tylko pod względem wizualnym).
Model doskonale nadaje się do jazdy miejskiej, przy czy podróżowanie na większe odległości także nie stanowi problemu (jeśli oczywiście odpowiada nam niewielki bagażnik 155/250 l – warto zaznaczyć, że można złożyć tylne siedzenia, jeśli chcemy zwiększyć jego powierzchnię). Wnętrze jest zaskakująco przestronne i czwórka, a nawet piątka nieco szczuplejszych pasażerów może w nim naprawdę wygodnie spędzić czas przeznaczony na jazdę. Zbiornik paliwa mieści 47 litrów, co umożliwia przebycie całkiem sporego odcinka trasy. Colt jest dostępny z automatyczną lub manualną skrzynią biegów, oraz z różnymi typami silników. I choć wymiary auta na to nie wskazują, jednak pod maską kryje się całkiem spora moc, umożliwiająca osiąganie wysokich prędkości poniżej 8 sekund. Dostępne silniki to: 1.1 i 75 KM, 1.3 i 95 KM, 1.5 i 109 KM oraz 1.5T i 150 KM. Samochód pozwala przy tym na względną oszczędność benzyny – spala: 8.6 l/100 km w cyklu miejskim, 5.7 l/100 km w cyklu pozamiejskim oraz 6.9 l/100 kilometrów w mieszanym cyklu.
Dodatkowo koszt jego zakupu jest konkurencyjny wobec innych pojazdów tego typu, a zadowolenie z nabycia modelu Colt potęguje dobra jakość i niezłe wyposażenie samochodu. W wersji podstawowej posiada on: cztery poduszki powietrzne, system ABS, wspomaganie kierownicy, centralny zamek, elektryczne szyby (przednie), radio w wersji stereo a także klimatyzację (nieregulowaną automatycznie).
Podsumowując – Mitsubishi Colt może być „strzałem w dziesiątkę” dla tych osób, które oczekują od pojazdu dynamiki, ładnej linii stylistycznej, ale też komfortowego prowadzenia i przestronnego wnętrza, z podstawowymi udogodnieniami. Nie mają jednak ochoty wydawać bajońskich sum na auto. Następca modelu jest znany na świecie jako Mitsubishi Mirage, natomiast w Europie jako Space Star. Został wprowadzony na rynek w roku 2012, i również jest to samochód subkompaktowy. Jak potoczą się jego losy i czy dorówna popularnością modelowi Colt? Czas pokaże.
Źródło: http://autocentrumlis.pl/kampanie/podglad/mitsubishi-colt

Jednodniowa promocja od Play na doładowania

Murki i palisady – mała architektura w ogrodzie