close
Meble z drewna tekowego mile widziane w ogrodzie

Meble z drewna tekowego mile widziane w ogrodzie

Ogród jest miejscem, gdzie możemy obcować z naturą. Chwila odpoczynku w ulubionym fotelu ukrytym wśród tętniącej życiem roślinności to doskonały sposób na oderwanie się od rzeczywistości i ukojenie nerwów. Aby taras stał się sielską, naturalną oazą, nie może zabraknąć w nim wygodnych i stylowych mebli. W naturalny klimat najlepiej wpiszą się modele z drewna. Zamiast na tradycyjne komplety, lepiej postawić na meble z drewna tekowego. Dlaczego?

Meble z drewna tekowego – inwestycja na lata

Meble ogrodowe nieustannie mają kontakt z czynnikami, które mogą osłabiać ich strukturę. Krzesła, ławki czy stoliki zbudowane z rodzimych gatunków drzew pod wpływem promieniowania UV, wody i mrozu pękały, odbarwiały i odkształcały się, pęczniały. Czasochłonna impregnacja nie wystarczała, aby zatrzymać nienaganną formę mebli. Odpowiedzią na potrzeby osób szukających wysokiej klasy, wytrzymałego wyposażenia o naturalnym wykończeniu są meble z drewna tekowego. Rosnąca w azjatyckich lasach monsunowych teczyna bogata jest w kwas krzemowy oraz substancje oleiste. Specyficzny skład sprawia, że drewno nie chłonie wody, a co za tym idzie – nie wypacza się i nie pęcznieje, jest odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz czynniki zewnętrzne (nie tylko zmienne warunki atmosferyczne, ale również środki chemiczne). Trwałość drewna tekowego jest niemal legendarna – w muzeach do dzisiaj znajdują się tekowe eksponaty liczące sobie nawet ponad tysiąc lat!

Drewno tekowe nie tylko do ogrodu

Walory drewna tekowego docenili nie tylko producenci mebli ogrodowych, ale również firmy zajmujące się produkcją wysokiej klasy wyposażenia do kuchni i łazienek. Zabudowy z egzotycznego surowca znacznie lepiej radzą sobie w szczególnie wymagających pomieszczeniach.

Skok ze spadochronem – jak spełnić takie marzenie?

Konstrukcje z żelbetonu