close
Meble w pokoju dziecka

Meble w pokoju dziecka

Konkretne meble do dziecięcego pokoju powinny być dobrane przede wszystkim do wieku malucha. Inne meble okażą się odpowiednie dla niemowląt, inne dla przedszkolaków. Jeśli planujemy zakup mebli dla nowo narodzonego dziecka musimy myśleć przede wszystkim o wygodzie naszej – jako rodziców. To my będziemy głównymi użytkownikami pomieszczenia, w którym śpi dziecko. Wszystko co potrzebne powinno znajdować się pod ręką. Jakie meble będą najlepsze?

Wybierzmy szafę!

Z pewnością ważna będzie szafa i komoda. Najlepsze okażą się szafy 1-drzwiowe, które nie zajmują wiele miejsca, a z drugiej strony pozwalają na umieszczenie najważniejszych ubranek, bielizny. Na dnie szafy warto postawić dodatkowe pojemniki zamykane, w których również możemy przechowywać różnorodne przedmioty. Wiele szaf możemy także samodzielnie zaprojektować – topowi producenci pozwalają na to, aby klient sam decydował o ilości półek i wysokości drążka.
Warto zastanowić się nas komodą – będą one idealne do przechowywania pieluch i środków pielęgnacyjnych dla dziecka. Producenci mebli udostępniają całe serie mebli dla dzieci, dlatego bez trudu znajdziemy zarówno elegancką szafę, jak i komodę.
Kompletując wyposażenie warto również zwrócić uwagę na oświetlenie. W pokoju powinna znaleźć się przynajmniej jedna lampka nocna i oświetlenie sufitowe.

Niezapomniany urlop w górach

Powiększanie piersi to nie tylko zwykła zachcianka