close
Mata ochronna a może wykładzina?

Mata ochronna a może wykładzina?

Wszystkie podłogi, dywany oraz wykładziny powinny być odpowiednio chronione, jeżeli och właścicielom zależy na tym, aby służyły możliwie jak najdłużej. Wymagają one niemal takiej samej ochrony bez znaczenia czy znajdują się w domu czy może w powierzchni biurowej. Pod krzesła czy fotele doskonale sprawdzą się maty ochronne, które będą doskonale zabezpieczały powierzchnie przede wszystkim przed odkształceniem się, wytarciem i innymi zniszczeniami mechanicznymi czy uszkodzeniami. Takie maty są nie tylko funkcjonalne, ale również i niezwykle estetyczne.

Rodzaje ochronnych mat

Maty przeznaczone do ochrony podłoża są tak skonstruowane, aby odznaczały się wysoką odpornością na niszczące dla podłoża ścieranie, pęknięcia i zarysowania. Wiele mat chroni podłoże przed pęknięciami czy wieloma uszkodzeniami mechanicznymi. Najczęściej spotkać można dwie wersje ochronnych mat podłogowych.
1. Maty podłogowe wykonane z poliwęglanu (PC), które będą stanowiły bardzo trwałą ochronę twardych podłóg ( wykonanych np. z desek, ceramiki czy paneli). Dodatkowo takie maty posiadają silne właściwości antypoślizgowe. Warto wiedzieć, że maty które zostały wykonane z poliwęglanu bez najmniejszych problemów mogą być stosowane wraz z ogrzewaniem podłogowym.
2. Maty podłogowe wykonane z politereftalanu etylenu (PET). Materiał ten całkowicie pochodzi z odzysku, dlatego też śmiało można powiedzieć, że jest niezwykle przyjazny środowisku.
Zarówno maty których materiałem wykonania jest poliwęglan, jak i te wyprodukowane z politereftalanu etylenu mogą występować w dwóch wersjach – gładkiej lub z kolcami. Gładkie doskonale będą sprawdzały się w przypadku podłóg twardych, natomiast maty z kolcami idealnie sprawdzą się w przypadku zabezpieczania dywanowych wykładzin. Niezależnie jednak od materiału, z jakiego maty ochronne zostały wykonane, takie maty wyposażone zostały w zaokrąglone narożniki, oszlifowane krawędzie oraz antypoślizgową fakturę. Takie maty w stosowaniu są bardzo bezpieczne. Ryzyko poślizgnięcia jest niemal zerowe, tak samo jak ryzyko potknięcia czy skaleczenia.

Bezpieczne i efektywne

Zalet korzystania z ochronnych mat jest bardzo dużo. To, że są one bezpieczne ma bardzo duże znacznie niezależnie od tego, czy wykorzystywane będą one w pomieszczeniach biurowych czy mieszkalnych. Dzięki współczesnym możliwościom technologicznym maty ochronne nie tylko będą niezwykle funkcjonalne, ale również mogą być bardzo estetyczne, dzięki czemu nadadzą odpowiedni charakter każdemu pomieszczeniu w którym się znajdą.
Więcej informacji znajdziesz na stronie maximat.pl/

Na czym polega dieta pudełkowa?

Wymagająca konserwacja dzieł sztuki