close
Malowanie felg lakierem w sprawy – krok po kroku

Malowanie felg lakierem w sprawy – krok po kroku

28 marca 2017lakier do felg1624Views

Czy to możliwe, aby dzięki puszce lakieru odmienić wygląd auta? Tak, jak najbardziej. I nie chodzi o pomalowanie karoserii. Każdy, kto interesuje się samochodami wie, że na ogólny wizerunek auta bardzo duży wpływ mają felgi, ich wielkość, kolor i kształt. Dzięki lakierom w puszcze do felg można małym nakładem pieniędzy i czasu diametralnie odmienić auto.

Etap pierwszy: wybór koloru

Producenci lakierów do felg oferują dużą paletę kolorów. Felgi można pomalować zarówno na najpopularniejsze kolory, jak czarny, biały czy srebrny, ale nie będzie problemu z dobraniem felg pod kolor karoserii. Sporo osób maluje felgi na więcej, niż jeden kolor, na przykład łącząc czarny ze srebrnym.
Do najbardziej optymalnego pomalowania felg potrzebne są trzy rodzaje lakieru: lakier podkładowy, bazowy (kolorowy) lakier do felg oraz lakier bezbarwny pełniący rolę nabłyszczającą oraz ochronną. Wielu sprzedawców proponuje gotowe zestawy, często z gratisami, jak taśma ochronna czy papiery ścierne.

Etap drugi: przygotowanie felg

Aby ostateczny efekt był, taki jak się oczekuje, istotne jest nie tylko malowanie i jakość lakieru, ale przede wszystkim odpowiednie przygotowanie felgi. Na tę część składa się mycie, odtłuszczanie, szlifowanie, polerowanie, szpachlowanie dziur i wżerów. Jeśli felgi są w dobrym stanie, można na nich pozostawić oponę, a jedynie ją zabezpieczyć taśmą lub folią.
Gdy felga jest bardzo zniszczona, konieczne może być oddanie jej przed malowaniem do profesjonalnego zakładu na prostowanie. Podobnie, gdy już była wcześniej malowana i ciężko jest usunąć stare powłoki. Wówczas należy taką felgę oddać do piaskowania. Po piaskowaniu pozostaje już tylko odtłuszczanie i można przystępować do nakładania pierwszej warstwy podkładowego lakieru do felg.

Etap trzeci: malowanie

Na malowanie należy wybrać ustronne miejsce, tak aby pyłki lakieru nie osiadały na innych przedmiotach. Tak jak każda farba w sprayu, tak i lakier do felg, najlepiej jest nakładać cienkimi warstwami, zwracając uwagę, aby nie pojawiały się zacieki. Każdy z lakierów nakłada się zazwyczaj w dwóch lub nawet trzech warstwach. Oczywiście, każdą następną po wyschnięciu poprzedniej.
Najlepiej, gdy temperatura otocznia nie jest zbyt wysoka, gdyż lakier może przysychać jeszcze przed dotarciem na powierzchnię, gdyż powierzchnia będzie chropowata. Trzeba też pamiętać, ze podkładowy lakier do felg z natury tworzy zazwyczaj powierzchnie chropowatą i należy go wypolerować papierem ściernym. Zastosowanie się do rad i zaleceń producenta sprawi, że końcowy efekt powinien być zadowalający, a nawet przejść oczekiwania. Felgi malowane lakierem prezentują się naprawdę świetnie.
Lakier do felg kupisz na Lakiery24.com

Fotografie na osiemnastkę

Oficjalne spotkania w ogrodzie