Zdrowie i Uroda

Liposukcja ultradźwiękowa – sposób na pozbycie się brzuszka

Liposukcja ultradźwiękowa to bardzo efektywna metoda modelowania sylwetki. Sprawdź, jak wygląda rozbijanie tkanki tłuszczowej ultradźwiękami.

Liposukcja ultradźwiękowa – sposób na pozbycie się brzuszka i ujędrnienie skóry

Ultradźwięki to technologia stosowana w medycynie estetycznej na szeroką skalę. Zyskały również zastosowanie w zabiegu liposukcji. Dzięki zjawisku kawitacji wywoływanemu przez ultradźwięki w tkance tłuszczowej możliwe jest minimalnie inwazyjne odessanie tłuszczu z brzucha i obkurczenie skóry w miejscu zabiegowym. Dowiedz się więcej na temat tej nowoczesnej metody modelowania sylwetki.

Liposukcja ultradźwiękowa – odsysanie tłuszczu w mniej inwazyjnej odsłonie

Dawniej liposukcja wiązała się z wysokim ryzykiem powikłań. Polegała na mechanicznym pobieraniu tkanki tłuszczowej przy pomocy metalowej kaniuli i pompy ssącej. Ta metoda jest nadal stosowana, jednak coraz rzadziej. Istnieją bowiem równie skuteczne zabiegi, ale znacznie bezpieczniejsze. Przykładem jest liposukcja, z której skorzystasz w warszawskiej Klinice Miracki – zabieg Vaser Lipo, czyli liposukcja ultradźwiękowa (kawitacyjna). Przy pomocy tej metody można usunąć tkankę tłuszczową niemal z każdego problematycznego miejsca na ciele, nawet z tak delikatnych miejsc, jak okolice piersi czy podbródek. Podczas liposukcji ultradźwiękowej nie dochodzi do uszkodzenia nerwów czy naczyń krwionośnych otaczających tkankę tłuszczową, co minimalizuje ryzyko powikłań i zwiększa efektywność zabiegu.

Na czym polega liposukcja ultradźwiękowa?

Liposukcja ultradźwiękowa jest zabiegiem chirurgicznym, więc powinien wykonywać ją chirurg. Oczywiście po wcześniejszym wywiadzie lekarskim z pacjentem w celu wykluczenia przeciwwskazań. W zależności od obszaru zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym bądź ogólnym.

Liposukcja ultradźwiękowa rozpoczyna się od wykonania niewielkich nacięć, przez które chirurg wprowadza pod skórę specjalną kaniulę oraz sondę emitującą falę ultradźwiękową. Wywołane zjawisko kawitacji sprawia, że komórki tłuszczowe zostają skutecznie rozbite i oddzielone od pozostałych tkanek. Przetworzony w emulsję tłuszcz usuwany jest bezpiecznie z organizmu przy pomocy cienkiej kaniuli oraz pompy ssącej.

Co daje rozbijanie tkanki tłuszczowej ultradźwiękami?

Bezpieczeństwo zabiegu, szybki powrót do aktywności oraz mała inwazyjność to niekwestionowana przewaga liposukcji kawitacyjnej nad starszymi metodami odsysania tłuszczu. Liposukcja ultradźwiękowa pozwala na usunięcie znacznej ilości tkanki tłuszczowej i widoczne zmniejszenie obwodu ciała. W dodatku nie wymaga długiego i uciążliwego okresu rekonwalescencji – już kolejnego dnia można wrócić do codziennych obowiązków, pamiętając jedynie o noszeniu ubranka uciskowego.

Zaletą liposukcji kawitacyjnej jest również korzystne działanie na skórę. Obszar poddawany zabiegowi zostaje intensywnie ujędrniony pod wpływem działania ultradźwięków. Dzięki temu efektem zabiegu jest nie tylko szczuplejsze ciało, ale też napięta skóra. Mięśnie brzucha, dotychczas skryte pod tkanką tłuszczową, stają się lepiej widoczne.

To, co jeszcze wyróżnia liposukcję ultradźwiękową, to możliwość ponownego wykorzystania pobranej tkanki tłuszczowej podczas zabiegu lipotransferu (przeszczepu tkanki tłuszczowej). Zabieg Vaser Lipo pozwala na odzyskanie około 90% odessanego tłuszczu. Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie dwóch celów jednocześnie: zmniejszenie obwodów ciała m.in. brzucha, ud oraz powiększenie biustu, pośladków lub innej partii ciała. Własna tkanka tłuszczowa służy również do wypełniania ust i zmarszczek.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z warszawskiej Kliniki Miracki: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-warszawa-mokotow-aleja-wilanowska/

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/

https://www.magazyn-motoryzacyjny.pl/od-czego-zalezy-cena-ubezpieczenia-oc-samochodu liotecalibre.org live url