close
Leczymy zęby – implanty czy ruchoma proteza?

Leczymy zęby – implanty czy ruchoma proteza?

Brak kilku zębów to poważny problem, który wpływa nie tylko na wygląd i pewność siebie, ale również na zdrowie. Nowoczesna stomatologia pozwala na uzupełnienie zarówno pojedynczych ubytków, jak i całych łuków zębowych. Jaka metoda przywróci Ci swobodę i pozwoli znowu nieskrępowanie się uśmiechać – nowoczesne implanty czy ruchoma proteza?

Nowoczesne metody

Obecnie najbardziej optymalną metodą leczenia zarówno bezzębia, jak i pojedynczych luk, jest implantologia. Ten rodzaj kuracji jest szczególnie polecany w przypadku konieczności uzupełnienia większych ubytków. Dlaczego właśnie implanty są najczęściej rekomendowane przez specjalistów? Przede wszystkim, nowoczesne implanty są wierną kopią naturalnych zębów, dzięki czemu z nowym uzębieniem możesz czuć się naprawdę komfortowo i swobodnie. Ponadto, zamontowane w kości śrubki tytanowe zapobiegają zanikowi kości, co może być następstwem usunięcia lub utraty zębów. W przeciwieństwie do procesu zakładania koron i mostów, zamontowanie implantów jest bezpieczne dla ścian sąsiednich, zdrowych zębów, których lekarz nie musi szlifować. Tym, co dla większości osób borykających się z lukami w uzębieniu ma decydujące znaczenie przy wyborze metody leczenia, to pewność odzyskania naturalnego, promiennego uśmiechu oraz pełnej swobody mówienia i żucia.

Implanty – dla kogo?

Niezależnie od tego, ile zębów straciłeś, możesz poddać się leczeniu implantologicznemu. Podstawowym kryterium, które należy spełnić, aby móc rozpocząć kurację, jest wiek. Jeśli chcesz wykonać implanty zębów Kraków, Twoja tkanka kostna musi być w pełni ukształtowana. Jeśli nie jesteś jeszcze pełnoletni, będziesz musiał wstrzymać się z zabiegiem do momentu ukończenia 18. roku życia. Na stronie  www.dental4you.pl znajdziesz kontakt do specjalistów, którzy sprawią, że znowu zaczniesz się uśmiechać!

Najważniejsze informacje na temat konstrukcji żelbetowych

Rzeźby ogrodowe