close
Kuchnia w stylu retro – o czym należy pamiętać?

Kuchnia w stylu retro – o czym należy pamiętać?

Każdy styl wnętrzarski to pewne wymogi, które należy zachować. Dzięki temu wszystkim uda urządzić się idealnie dopasowane wnętrza, gdzie z przyjemnością będzie się przebywać. Jak powinna zostać urządzona kuchnia w stylu retro?

Kuchnia w stylu retro w domu

Kuchnia w stylu retro to doskonała inspiracja zarówno do małych, jak również dużych pomieszczeń. Można ją urządzić w domu, jak również w małej kawalerce i pięknym apartamencie. Dosłownie wszędzie, więc warto korzystać ze znalezionych inspiracji. Kuchnia w stylu lat 50tych i 60tych to w pierwszej kolejności dobrze oświetlone, jasne pomieszczenie urządzone w beżowych, pobielonych kolorach. W takim pomieszczeniu nie można również zapomnieć o dodatkach, które są stylizowane na lata przeszłe. Mowa tutaj chociażby o metalowych puszkach, postarzanych doniczkach oraz wielu innych rzeczach związanych z kolorowymi latami pin up.

Kuchnia w stylu retro – zasady

Należy pamiętać o tym, że kuchnia w stylu retro nie lubi plastiku. Ten materiał, jeżeli jest tylko taka możliwość, powinien zniknąć z kuchni. W kuchni powinien zagościć metal oraz drewno. Jeżeli chodzi o metalowe dodatki, to oprócz garnków koniecznych do gotowania, dobrym pomysłem są metalowe tablice, które można było bardzo często spotkać w przydrożnych barach w latach 50.-60.W kuchni w stylu retro należy zachować odpowiedni umiar, aby nie doprowadzić do zbytniej przesadności. Na pewno będzie nam się podobało wiele rzeczy podczas urządzania takich wnętrz, ale tylko zachowanie umiaru pozwoli nam zaplanować wygodną i funkcjonalną kuchnię.

 

Czy kuchnia ogrodowa to dobry pomysł?

http://bridge-o-rama.com/wysokiej-jakosci-zestaw-garnkow/ http://pokrowiecogrodowy.pl/jak-przygotowac-meble-ogrodowe-na-zime/ https://africanclub25society.com/urzadzenie-do-modelowania-sylwetki-wsparcie-w-odchudzaniu/