close
Kuchnia w stylu folk

Kuchnia w stylu folk

Styl folklorystyczny to szerokie pojęcie. Wiąże się ze sztuką ludową i ma różne formy realizacji, zależne od regionu. To przejaw działalności artystycznej osób, które nie są wykształcone w kierunku tworzenia dzieł sztuki. Najczęściej przejawiają samorodny talent, rozwijający się w oparciu o wiedzę przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Twórczość folklorystyczną cechuje m.in. prostota, intuicyjność, pewna powtarzalność, niedoskonałości wynikające z braku przygotowania, ekspresyjność i autentyzm przekazu.

Kuchnia w drewnie

Polska architektura ludowa to przede wszystkim drewniane kościółki i chłopskie chaty. Drewno jako podstawowy materiał, także w przypadku rzeźby. Jawor, brzoza, lipa – powszechnie dostępne i dosyć łatwe w obróbce. Dlatego tak chętnie używane.
Dlatego kuchnia w stylu folk to miejsce, w którym dominuje drewno. Również w swojej surowej postaci. Prosty stół a do tego drewniana ława – stworzą stylizacje folklorystyczną. Wystarczą już tylko rustykalne dodatki, jak gliniane naczynia czy bawełniane zazdrostki z koronką.

Kuchnia kolorowa

Malarstwo folklorystyczne to wybuch kolorów, imitujący ten, który dokonuje się w przyrodzie. Oprócz obrazów do sztuki ludowej zalicza się malowidła na szkle, na kaflach czy na meblach. Możemy to powtórzyć we współczesnej kuchni, malując drewnianą skrzynię czy taborety w kolorowe wzory kwiatowe.

Komplety kuchenne dopasowane do stylu folk

Meble kuchenne do kuchni w stylu folk (i nie tylko) oferują Meble Gama. Znajdziemy tutaj meble kuchenne komplety, które staną się podstawą wymarzonej przez nas stylizacji, także tej folklorystycznej. Na przykład zestaw Olivia Soft Saint Tropez z kolekcji Kam – to nowoczesny design, który możemy połączyć z aranżacją w stylu folk.

Zestaw małego magika

Bus z Holandii do Polski