close
Który rower kupić?

Który rower kupić?

Rower powinien być dostosowany do sposobu, w jaki będziemy go używać. Poniżej podpowiadamy, czym różnią się od siebie podstawowe rodzaje rowerów. Znajdziemy tutaj opis rowerów sportowych, przeznaczonych do miasta, a także tych, które lepiej zabrać ze sobą w góry niż na ścieżkę rowerową.

Rowery szosowe

Zaczynamy od rowerów sportowych, czyli takich, które są przeznaczone dla osób robiących na co dzień wiele kilometrów, które lubią jeździć, aby się zmęczyć. Nie są to rowery do urządzania sobie rekreacyjnych wycieczek poza miasto. Szybko też zniszczą się, jeśli będziemy zabierali je do jeżdżenia po drogach pełnych kamieni. Aby wyobrazić sobie, czym jest rower Merida kraków szosowy, należy wyobrazić sobie dawny rower kolażowy. Za pomocą roweru szosowego rozpędzimy się do dużych prędkości. Opony w takich rowerach są twarde, a koła wąskie. Wielkość roweru nie może tutaj spaść poniżej 24′. Co ważne, mimo dużych kół w takich rowerach, waga jednośladu musi być bardzo niska, nieprzekraczająca 7-10 kilogramów!

Holenderka

Każdy z nas widuje w ogłoszeniach nazwę holenderka i mniej więcej może wyobrazić sobie, jaki kształt ma taki rower. W rzeczywistości jednak nie każdy z nas zdaje sobie sprawę, że holenderka jest tak naprawdę bardzo specyficzna! Jest to rower o bardzo dużych kołach – 28-calowych (trudno o większe na rynku!), bardzo szerokiej kierownicy oraz taki,w którym jeździ się w pozycji wyprostowanej. Holenderki są chętnie wybierane przez kobiety. Najróżniejsze kolory, wzorki i akcesoria dodatkowe, takie jak wiklinowe koszyki do rowerów sprawiają, że jednoślady tego typu przybierają czasami naprawdę fantazyjną postać!

Rowery Merida Kraków BMX

Czym są rowery typu BMX? Te rowery, podobnie jak holenderki, są bardzo specyficzne. Mają małe siodełka i koła o bardzo szerokim bieżniku. Co ciekawe, mają też tylne hamulce ręczne. Są to rowery chętnie wybierane przez młodzież: sprawdzają się dobrze w jeździe pełnej przeskakiwania przeszkód. To właśnie na tych rowerach niektórzy robią prawdziwie cyrkowe sztuczki w powietrzu.

Rowery trekkingowe

Ten typ rowerów zdobywa w Polsce popularność. Są to rowery turystyczne. Często występują w wersji składanej, Nowoczesne składaki trekkingowe to sprzęt, który można złożyć do walizki i nadać jako zwykły bagaż w samolocie. Są to wbrew pozorom dość uniwersalne modele. Można nimi jeździć zarówno po drogach szutrowych (ale nie w górach), jak i w mieście. Nie są ciężkie, ale jednocześnie nie można o nich powiedzieć, że sprawdzą się tak dobrze w terenie trudnym jak tradycyjne górale czy rowery crossowe.

Więcej informacji znajdziesz na stronie rowery merida kraków – AGASPORT

Sprzedawaj lub wypożyczaj

Makijaż permanentny – co warto wiedzieć