close
Kiedy można korzystać z foteli masujących?

Kiedy można korzystać z foteli masujących?

fotele masująceFotele masujące mają bardzo dobry wpływ na organizm, poprawiają sferę fizyczna jak i psychiczną. Istnieje kilka schorzeń przy których lekarze zalecają korzystanie z foteli.
Kiedy można korzystać z masaży na fotelach masujących?
Fotele do masażu mają szczególnie dobry wpływ na schorzenia, zwyrodnienia, dyskopatia oraz zespoły bólowe odcinka piersiowego i lędźwiowego kręgosłupa. Fotele masujące działają bardzo dobrze na kręgosłup po świeżo przebytych operacjach, oraz po nabytych urazach. Działanie urządzenia działa leczniczo na zaniki mięśniowe przykręgosłupowe w odcinkach piersiowym i lędźwiowym. Wpływa na zapobieganie neuralgiom międzyżebrowym i rwą kulszowym. Ponadto efektywnie eliminuje choroby zwyrodnieniowe, zaniki mięśniowe ud, niedowłady po udarach mózgu, a także likwiduje zaburzenia przemiany materii.
Kiedy nie można korzystać z masaży na fotelach masujących?
Fotele masujące znane są ze swoich zbawiennych funkcji, jednak mimo swoich właściwości nie mogą być użytkowane przez wszystkich ludzi. Lekarze zabraniają używania foteli masujących w momencie kiedy osoba ma świeży uraz kręgosłupa lub stawu biodrowego, ponieważ może pogorszyć sytuacje zdrowotną. Wszelkiego rodzaju ostre schorzenia również wykluczają możliwość korzystania z fotela masującego. W przypadku chorób nowotworowych niezbędna jest opinia i zgodna onkologa, zwłaszcza we wczesnym stadium choroby. Podobnie sytuacja wygląda w stadium pozawałowym, oraz w przypadku osób z rozrusznikiem serca – wymagana jest zgoda kardiologa. Przy stanie sporej otyłości przekraczającej 120 kg masy ciała również jest zakazane stosowanie fotela. Kolejnymi schorzeniami wykluczającymi fotele masujące z życia ludzi są : duża osteoporoza, miażdżyca tętnic, choroby związane z krwawieniami i zakrzepami naczyń, oraz zaawansowana miażdżyca tętnic (wymagana zgoda chirurga naczyniowego). Warto zaznaczyć, że fotele z masażem nie powinny być używane także w ciągu godziny po spożytym posiłku.

Fotele masujące, a zdrowie

Suknie ślubne

zobacz tu http://4-bet.com.pl http://meblenaogrod.com.pl stomatolog Kraków ortodoncja katowice