close
Jedna z najbardziej skutecznych metod depilacji

Jedna z najbardziej skutecznych metod depilacji

10 czerwca 2016depilacja865Views

W dzisiejszych czasach gładkie, wydepilowane ciało bez żadnych pozostawionych włosków to jeden z podstawowych wymogów estetycznych. Aby nie uchodzić za zaniedbane regularnie depilujemy nogi, pachy… niestety, włoski uparcie odrastają i to bardzo szybko. Istnieje, co prawda, wiele metod depilacji, jednak większość z nich jest albo wystarcza jedynie na krótko, albo też jest bardzo bolesnych. Z tego powodu opcją wartą rozważenia jest depilacja laserowa. To zabieg coraz częściej wybierany przez Polki ze względu na swoją wysoką skuteczność.

Zabieg depilacji laserem

depilacja gdańsk
Zabieg laserem może być wykonywany w zasadzie na wszystkich częściach ciała, które mogą wymagać depilacji: nogach, pachach, twarzy, okolicach bikini, brzuchu, pośladkach czy plecach. Nie należy jedynie w ten sposób usuwać włosów z okolic oczu, gdyż mogłoby to grozić utratą wzroku. Warto pamiętać jednak, że najskuteczniejszy jest on w przypadku ciemnych i grubych włosków. Jeśli są one bardzo jasne, zabieg nie da pożądanych efektów, ze względu na niewielką ilość melaniny, na którą oddziałuje światło lasera. Depilacji laserowej nie wykonuje się również w przypadku osób o bardzo ciemnej karnacji, gdyż byłby dla nich niebezpieczny. Najlepsze efekty można zaobserwować w przypadku osób o jasnej karnacji i ciemnych, mocnych włosach.

Na czym polega zabieg?

Laser emituje wiązkę światła, która przenika przez skórę i dociera do cebulek włosa, gdzie działa na barwnik – melaninę. Światło zostaje przekształcone w energię, która niszczy cebulkę włosa, uniemożliwiając mu odrastanie. Zabieg ten jest bardzo skuteczny. Już po trzech-czterech zabiegach zwykle udaje się wyeliminować około 90% owłosienia. Potwierdzają to testy kliniczne. W nielicznych przypadkach zabieg działa z nieco mniejszą skutecznością.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu


Niestety, chociaż depilacja laserowa jest dość bezpiecznym zabiegiem, nie wszystkie kobiety mogą ją wykonywać. Nie nadaje się dla kobiet w ciąży oraz cierpiących na choroby skóry bądź nowotwory. Na kilka tygodni przed zabiegiem powinniśmy zrezygnować z opalania (również w solarium czy przy pomocy samoopalaczy). Z tego powodu depilację laserową najlepiej wykonywać zimą. Jeśli decydujemy się na zabieg, musimy mieć świadomość, że nie możemy jednocześnie zażywać leków światłouczulających, a także niektórych ziół, takich jak nagietek i dziurawiec. Niebezpieczne mogą być również pozornie niewinne herbatki odchudzające.
Artykuł powstał przy współpracy z redaktorami portalu http://medicinemag.pl/.

Egzotyczne wakacje – coraz popularniejsze wśród Polaków

Wymarzone wczasy w tropikach – jaki kierunek wybrać?