close
Jakie zalety mają domy szkieletowe?

Jakie zalety mają domy szkieletowe?

Domy szkieletowe pod klucz (zwane również Kanadyjczykami) są coraz popularniejsze. Wynika to z faktu, że ich budowa jest nieskomplikowana, tania i szybka. Pomimo tego są to konstrukcje bardzo wytrzymałe i stabilne, które nie wymagają prac konserwacyjnych. Wiele osób rezygnuje z tradycyjnych domów murowanych właśnie na rzecz technologii szkieletowej.

Krótki czas budowy

Dom szkieletowy pod klucz może zostać wybudowany nawet w ciągu kilku miesięcy. Warto podkreślić, że prace realizowane są nawet podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych. Nie trzeba więc obawiać się kilkumiesięcznych przestojów, które mogłyby znacząco przedłużyć czas realizacji inwestycji. Przerwy technologiczne nie są konieczne, co z punktu widzenia inwestora jest bardzo korzystne.

Należy wspomnieć, że podczas budowy domu szkieletowego pod klucz ilość tzw. prac mokrych jest ograniczona do absolutnego minimum. Pogoda ma więc wpływ jedynie na proces budowy fundamentów. Po ich położeniu można pracować niezależnie od pory roku. Optymalny czas budowy domu szkieletowego to około 5 miesięcy. Oczywiście wszystko zależy od danej ekipy budowlanej.

Niższy koszt budowy i eksploatacji

Budynki szkieletowe są o wiele tańsze w budowie, co przekłada się na sporą oszczędność gotówki. Jest to więc doskonały wybór dla tych, którzy mają ograniczone możliwości finansowe. Interesujące jest to, że dom murowany o identycznych parametrach użytkowych generuje koszty wyższe o około 30%.

Nowoczesne domy szkieletowe to budynki energooszczędne. Duży nacisk kładzie się na izolację ścian, co gwarantuje ograniczenie strat energii. Zwykle dach i ściany są dodatkowo zabezpieczone np. folią paroizolacyjną. Dzięki temu potrzebujemy o wiele mniej energii do ogrzania całego budynku. Oszczędności są szczególnie odczuwalne w przypadku dużych powierzchni, ale nie tylko. Nawet posiadając mały domek parterowy odczujemy korzyści płynące z niższych rachunków.

Solidna i stabilna konstrukcja

Domy szkieletowe budowane są dla pokoleń. Jest to inwestycja na długie lata. O wysokiej wytrzymałości tego rodzaju konstrukcji może świadczyć okres gwarancji, która udzielana jest przez wykonawcę. Nierzadko jest to nawet kilkadziesiąt lat. Istotne jest to, aby wybrać przedsiębiorstwo budowlane, które cieszy się pozytywną opinią wśród klientów. Tylko poprawnie wykonane konstrukcje cechują się ponadprzeciętną wytrzymałością.

Dodatkowym plusem opisywanego rozwiązania jest przyjazny mikroklimat panujący wewnątrz budynku. Wynika to z faktu, że podczas budowy wykorzystywane są przede wszystkim naturalne materiały. Nie wydzielają one toksycznych dla zdrowia substancji.

Schroń się przed słońcem i korzystaj z tarasu!

Schroń się przed słońcem i korzystaj z tarasu!

Dlaczego sprzęt narciarski potrzebuje regularnej konserwacji?