close
Jakie nowoczesne meble do sypialni wybrać?

Jakie nowoczesne meble do sypialni wybrać?

Sypialnia, jak każde inne pomieszczenie w domu, musi zostać odpowiednio zaaranżowana. Ważne jest to, abyśmy wzięli pod uwagę, że w pomieszczeniu tym powinniśmy umieć się zrelaksować. Warto zrezygnować z TV na rzecz eleganckich mebli, półek z książkami czy też ulubionymi gazetami. Jakie meble do sypialni wybrać? W sklepach meblowych znajdziemy wiele interesujących propozycji – które okażą się strzałem w dziesiątkę?

Lite drewno oraz płyty meblowe

Obecnie w sklepach stacjonarnych i internetowych najwięcej jest mebli wykonanych z desek meblowych. Taki mebel z pewnością nie ogołoci naszego portfela, jednak musimy pamiętać o tym, że deski meblowe nie są najtrwalszymi tworzywami do produkcji mebli. Ich wnętrza wypełniają wióry i sprasowane elementy drewniane, wierzch natomiast zabezpieczony jest laminatami. Deski z czasem mogą zacząć pęcznieć, odkształcać się czy też łamać.
Druga opcją są nowoczesne meble do sypialni wykonane z litego drewna. Lite drewno jest materiałem o wysokiej gęstości, przez co jest także wysoce odporne na uszkodzenia. Zanim jednak będziemy cieszyć się nim w domu przebywa ono długą drogę do pracowni stolarskich. Lite drewno pozyskiwane jest w Polsce z takich gatunków jak dąb, buk czy sosna. Pierwszym krokiem jest dokładna selekcja drewna – odrzucane są bele posiadające skazy czy sęki. Kolejny krok to suszenie: drewno transportowane jest do magazynów, gdzie przez kilka miesięcy podlega procesom suszenia. Dopiero wtedy może ono trafić do stolarzy.

Jakie meble z litego drewna cieszą się największym zainteresowaniem?

Zdecydowanym faworytem wśród mebli z litego drewna jest łóżko oparte na ramie. Obecnie topowi producenci proponują nam łóżka z wewnętrznymi komorami do przechowywania pościeli, łóżka z tapicerowanymi zagłówkami. Wiele osób interesuje się także szafami i komodami z litego drewna oraz niewielkimi szafkami nocnymi.

Kompleksowe zadaszenia tarasu

Jeśli sprzedawać, to tylko w sieci!